З початком “пам’ятної кризи”, що призвела до суттєвого здорожчання як самих мікросхем, так і пристроїв, де вони використовуються, у мережі майже стихли жваві дискусії стосовно мінімально достатнього обсягу пам’яті для ігрової відеокарти. Моделі з 8 ГБ на борту знову повернулися в актуальні конфігурації ПК. Як вони там почуваються навесні 2026 року та на що реально можна розраховувати гравцям, які з раціональною обережністю підходять до вибору відеокарти з 8 ГБ? Сьогодні в нас на огляді неординарна у своєму класі MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC. А щоб матеріал не був лише “бенефісом” однієї моделі, ми також перевіримо та порівняємо потенціал найбільш цікавих рішень для ігрових систем початкового рівня: GeForce RTX 5060 Ti 8 ГБ, GeForce RTX 5060 8 ГБ та GeForce RTX 5050 8 ГБ. Тож для яких умов усе ж буде достатньо 8 ГБ?
NVIDIA GeForce RTX 5060 Ti та інші…
GeForce RTX 5060 Ti вже складно вважати гарячою новинкою. Серія була представлена ще навесні минулого року, тож тут не залишилося якихось інтригуючих одкровень. Коротко нагадаємо, що для цієї моделі використовується графічний процесор GB206 з архітектурою Blackwell. У конфігурації GB206-300-A1 для RTX 5060 Ti активовані 4608 обчислювачів, при цьому чип також має 144 текстурних модулі та 48 блоків растеризації (ROP). Серед важливих функціональних блоків – 144 тензорних ядра та 36 RT-ядер. Рекомендована частотна формула для GPU – 2407/2572 МГц. Також зазначимо, що GB206 оснащений досить містким кеш-буфером L2 – 32 МБ, що певним чином зменшує залежність від пропускної здатності пам’яті.
| GeForce RTX 5060 Ti | GeForce RTX 5060 | GeForce RTX 5050 | |
| Графічний процесор | GB206-300 | GB206-250 | GB207-300 |
| Архітектура | Blackwell | Blackwell | Blackwell |
| Технологія | 5 нм, TSMC | 5 нм, TSMC | 5 нм, TSMC |
| Площа кристала | 181 мм² | 181 мм² | 149 мм² |
| CUDA-обчислювачі | 4608 | 3840 | 2560 |
| TMU/растерізатори | 144/48 | 120/48 | 80/32 |
| Тензорні ядра | 144 (5-покоління) | 120 (5-покоління) | 80 (5-покоління) |
| RT-блоки | 36 (4-покоління) | 30 (4-покоління) | 20 (4-покоління) |
| Тактові частоти GPU | 2407/2572 МГц | 2280/2497 МГц | 2317/2572 МГц |
| Місткість кеш-пам’яті L2 | 32 МБ | 32 МБ | 24 МБ |
| Місткість пам’яті | 8/16 ГБ GDDR7 | 8 ГБ GDDR7 | 8 ГБ GDDR6 |
| Шина пам’яті | 128 біт | 128 біт | 128 біт |
| Ефективна частота пам’яті | 28 000 МГц | 28 000 МГц | 20 000 МГц |
| Пропускна здатність пам’яті | 448 ГБ/c | 448 ГБ/c | 320 ГБ/c |
| Енергоспоживання відеокарти (TGP) | 180 Вт | 145 Вт | 130 Вт |
| Стартова рекомендована ціна | $379/439 | $299 | $249 |
| Дата релізу | квітень 2025 | травень 2025 | липень 2025 |
З цікавих обставин – GPU ідентичної функціональної конфігурації використовується для версії відеокарти GeForce RTX 5070 Laptop. Хоча, задля кращої економічності, мобільний варіант графічного процесора має відчутно нижчі робочі частоти та напруги живлення.
GeForce RTX 5060 Ti використовує 128-бітову шину пам’яті. Скепсис стосовно розрядності магістралі для відеокарти цього класу розробники намагаються компенсувати швидкісними чипами пам’яті GDDR7, які тут працюють на ефективних 28 000 МГц. Отже, навіть попри 128-бітову шину, підсистема пам’яті має пристойну для цієї категорії пропускну здатність у 448 ГБ/с. Нагадаємо, що у попередниці – GeForce RTX 4060 Ti – цей параметр сягав лише 288 ГБ/c. Здавалось би, розрядність шин пам’яті обох моделей ідентична, а от ПЗП відрізняється аж на 56%.
Особливість Geforce RTX 5060 Ti у тому, що вона пропонується у версіях як з 8 ГБ, так і з 16 ГБ пам’яті на борту.
Після стрімкого підвищення цін на чипи DRAM модифікації з подвоєною місткістю VRAM суттєво подорожчали. Деякі виробники навіть поспішили надати таким версіям статус “end of life”. Втім, сама NVIDIA швидко офіційно відреагувала, запевнивши, що модифікації 16 ГБ не знято з виробництва, хоча постачання можуть бути обмежені внаслідок глобального дефіциту пропозиції пам’яті.
Станом на початок травня версії з 16 ГБ доступні, але надвисокі цінники фактично виключають такі модифікації з категорії типових ігрових моделей, перепрофілюючи їх радше у рішення для робочих завдань, де місткість VRAM у пріоритеті. Натомість версії GeForce RTX 5060 Ti 8 ГБ залишаються у номінально ігровому сегменті, хоча загалом їх вартість також підвищилася за останні місяці.
Повертаючись до технічних характеристик GeForce RTX 5060 Ti, варто згадати, що для моделі заявлений рівень енергоспоживання (TGP) у 180 Вт. При цьому у специфікаціях NVIDIA номінально не розділяє показники для версій 8/16 ГБ – для обох випадків вказане одне значення. Що ж до потужності блока живлення, то розробники рекомендують використовувати моделі від 600 Вт.
Поверхнево також нагадаємо базові технічні характеристики молодших моделей RTX 50, які цього разу не лише будуть присутні окремими стовпчиками у таблиці, але й візьмуть безпосередню участь у порівнянні. Отже, для відеокарти GeForce RTX 5060 також використовується графічний процесор GB206, але у дещо полегшеній модифікації (GB206-250-A1). У цьому випадку кількість активних обчислювачів сягає 3840, текстурних модулів – 120, растеризаторів – 48. Число тензорних ядер зменшено до 120, а RT-ядер – до 30. Оцінюючи показники, бачимо що фактично йдеться про те, що GeForce RTX 5060 має GPU із на 20% меншою кількістю функціональних блоків, ніж у версії для RTX 5060 Ti. За виключенням рестеризаторів, які збережені у повному обсязі.
Підсистема пам’яті ідентична такій для старшої “титанової версії” – шина 128 біт та чипи пам’яті GDDR7 з ідентичними параметрами (28 000 МГц) та, відповідно, пропускною здатністю у 448 ГБ/c. Важлива відмінність класичної “шестидесятки” – модель доступна лише у конфігурації з 8 ГБ пам’яті на борту. При цьому GeForce RTX 5060 дещо економічніша за старшу модель – 145 Вт.
Що ж до наймолодшої представниці серії – GeForce RTX 5050, то це вже відчутно полегшена модифікація. Для базової версії використовується компактніший графічний процесор GB207 (GB207-300-A1) у конфігурації з 2560 обчислювачами, 80 текстурними блоками за 32 ROPs. Також GPU оснащений 80 тензорних ядер та 20 RT-cores. Місткість кеш-пам’яті L2 тут вже складає 24 МБ.
Шина пам’яті – 128-бітова. При цьому GeForce RTX 5050 не дісталось швидкісних чипів GDDR7, відеокарта використовує GDDR6. Під час анонсу цей момент викликав чимало дискусій, особливо на фоні того, що мобільна модифікація RTX 5050 Laptop отримала саме GDDR7. У випадку із десктопною версією чипи працюють на ефективних 20 000 МГц, забезпечуючи пропускну здатність на рівні 320 ГБ/c. Це на 40% менше, ніж у RTX 5060/5060 Ti.
З переваг GeForce RTX 5050 – краща економічність, відеокарта потребує лише до 130 Вт енергії. При цьому модель є повнофункціональним “носієм” архітектури Blackwell, підтримуючи увесь технологічний стек старших моделей серії RTX 50.
Вказаних представниць цієї серії поєднує те, що всі вони використовують зовнішній інтерфейс PCI-E 5.0 x8. Наявність “лише” восьми ліній шини PCIe досить типова у цьому класі відеокарт, але робить дані моделі небажаним варіантом для апгрейду вікових платформ зі слотами PCI-E 2.0/3.0.
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC (G506T-8GTC)
Перед тим як перейти безпосередньо до змагальних етапів, зазначимо особливості версії MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC. Одразу варто сказати, що це топове рішення в лінійці RTX 5060 Ti від MSI. Серед майже двох десятків модифікацій відеокарт з 8 ГБ пам’яті на борту саме GAMING TRIO номінально очолює серію.
Індекс ОС у назві – очевидна ознака штатного розгону графічного процесора, який замість рекомендованих 2407/2572 МГц вже базово отримав частотну формулу 2407/2647 МГц.
Втім помірний тюнинг робочих частот GPU відходить на другий план, коли йдеться про використання для моделі такого рівня трьохвентиляторної системи охолодження. Довжина відеокарти у 300 мм вже додає певного ефекту сприйняття як серйозного графічного адаптера, що виходить за межі “типового” рішення свого класу. Масивний радіатор, три вентилятори та загалом габаритна конструкція не лише покращують тепловий режим, але й формують відчуття запасу міцності – як за ефективністю охолодження, так і за акустичним комфортом.
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC досить цікава зовні. Розраховувати на якусь естетичну екзотику у випадку з відеокартами напевно не варто, але загалом графітовий кожух з чіткими гранями, який комбінується з напівпрозорими фрагменнами – зовні привабливе рішення.
У цьому випадку збільшені габарити працюють не лише на практичну складову, а й на візуальне сприйняття: відеокарта виглядає як продукт вищого класу, ніж це формально передбачено позиціонуванням серії. Такий підхід традиційно характерний для лінійки GAMING TRIO і в контексті RTX 5060 Ti він виглядає навіть дещо надлишковим, але саме ця “надлишковість” і додає моделі певної солідності. Водночас, попри чималу довжину, MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC має товщину 44 мм, тож відеокарта майже відповідає двохслотовому дизайну. Це плюс для відносно компактних систем зі щільним внутрішнім компонуванням. Загальні габарити – 300 x 125 x 44 мм, вага – 839 г.
Відеокарта оснащена кулером TRI FROZR 4, основу якого складає двохсекційний радіаторний блок з габаритними касетами алюмінієвих пластин які пронизані п’ятьма тепловими трубками. Ребра мають специфічний хвилеподібний профіль, що покращує спрямування повітряних потоків та додатково збільшує загальну площу розсіювання тепла.
Теплові трубки у зоні сполучення мають прямокутну формовку для щільнішого контакту, а конструкція блоку передбачає нікельовану мідну пластину теплознімача, який окрім кристала GPU також сполучена з чипами пам’яті.
Для продуву радіаторної конструкції використовується три 90-міліметрових вентилятори StormForce. Моделі мають по сім лопатей зі специфічними засічками та круговою дугою на зовнішньому радіусі, що має допомагати концентрувати повітряний потік.
Зі зворотної сторони адаптер прикриває алюмінієва захисна плита. Враховуючи загальні габарити, не було жодних сумнівів у тому, що відеокарта матиме отвір у пластині та реалізовану ідею наскрізного продування радіаторного блоку (Flow-through design). Хоча велетенський профіль дракона у даній зоні намагається цьому завадити, фірмовий оберіг тут створює свою атмосферу. До речі, як і акцентована діагональна шліфовка частини пластини, яка створює певне візуальне зонування.
Щодо внутрішнього “оздоблення”, то силова підсистема GPU зібрана за 6-фазною схемою на базі елементів uPI uP9646 DrMOS (50 А), що керуються контролером uPI uP9512R. Ще дві фази передбачені для роботи чипів пам’яті. Поряд з процесором розташовані мікросхеми Samsung K4VAF325ZC-SC28, що за специфікацією розраховані на ефективні 28 000 МГц. Кожен чип DRAM має місткість 2 ГБ (16 Гб), що у сумі дає заявлені 8 ГБ.
Для підключення додаткового живлення на верхній панелі передбачений 16-контактний (12+4) конектор 12V-2×6. Номінально для живлення відеокарти вистачило б і 8-пінового роз’єму, якому б допоміг отримати необхідну потужність слот PCI-E x16. Але у випадку з RTX 5060 Ti це рішення на розсуд розробників, які цього разу обрали варіант з 12V-2×6. Навіть якщо наявний БЖ не має відповідного конектора, комплектний перехідник з пари 8-контактних PCI-E дозволить під’єднати канал живлення.
Візуальне оформлення MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC доповнене стриманою ілюмінацією, реалізованою у двох основних зонах.
Перша розташована на лицьовій панелі кожуха навколо центрального вентилятора. Вона представлена трьома парами діагональних напівпрозорих вставок з адресованими світлодіодами. Геометрія цих елементів повторює загальний нарізний стиль лінійки GAMING TRIO. Другий сегмент підсвічування знаходиться на верхньому ребрі відеокарти – тут підсвічується логотип MSI та фірмовий символ серії.
Система базується на ARGB-елементах, що дозволяє індивідуально керувати кольором кожної точки світіння, забезпечуючи плавні градієнтні переходи. Керування та синхронізація параметрів традиційно здійснюється через фірмову утиліту MSI Center (розділ Mystic Light). Програмний інтерфейс дозволяє вибрати статичний колір, активувати один із динамічних профілів або повністю вимкнути підсвічування, якщо воно не відповідає загальній концепції системи. Завдяки підтримці загального протоколу синхронізації, ілюмінацію карти можна об’єднати в єдиний контур з іншими компонентами платформи.
На інтерфейсній панелі відеокарти маємо типовий набір відеовиходів – три DisplayPort 2.1b та один повнорозмірний HDMI HDMI 2.1b. Частина стальної заглушки має перфорацію для виводу нагрітого повітря із системного блоку.
Конфігурація тестового стенду
- Процесор: AMD Ryzen 7 9700X (8/16; 3,8/5,5 ГГц)
- Охолодження: MSI MAG COREFROZR AA13
- Материнська плата: MSI MAG B850 TOMAHAWK MAX WIFI
- Оперативна пам’ять: Kingston FURY Renegade DDR5-7200 2×16GB
- Відеокарти: MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC (G506T-8GTC), MSI GeForce RTX 5060 8G GAMING OC (G5060-8GC), MSI GeForce RTX 5050 8G GAMING OC (G5050-8GC)
- Накопичувач: Kingston KC3000 1 ТБ (SKC3000S/1024G)
Тестова платформа була зібрана на базі 8-ядерного процесора Ryzen 7 9700X, можливостей якого напевно буде достатньо, щоб розкрити потенціал відеокарт цього рівня. До тогож ж чип використовувався у режимі зі збільшенням TDP до 105 Вт – “легального” способу для цієї моделі отримати ще більше продуктивності при багатопотокому навантаженні.
Нагрів та шум
Після першого включення перевіряємо ефективність роботи системи охолодження. Під максимальним ігровим навантаженням графічний процесор прогрівався до 61,4С, тоді як мікросхеми пам’яті – до 58С. Температура у приіщенні під час тестування – 22С. Пікове прискорення GPU сягало 2865 МГц, середні показники були дещо нижчими (2750–2800 МГц) та залежали від конкретного ігрового рушія.
Щоб тримати зазначений температурний режим, вентилятори СО підвищували частоту обертання лише до 1280 об/хв. Відсутність окремого Silent-режиму спочатку здивувала, але після першого увімкнення все стало зрозуміло – він тут просто не потрібен. Відеокарта у базовому режимі працює дуже тихо, а при при зниженні навантаження вентилятори зупиняються.
Продуктивність
Перш ніж поринути у розбір показників, окреслимо склад учасників, що складуть компанію MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC у тестових “забігах”. Серію GeForce RTX 5060 представлятиме модель MSI GeForce RTX 5060 8G GAMING OC – форсована модифікація, графічний процесор якої штатно прискорений одразу на +128 МГц. Середнє значення динамічного бусту складає 2625 МГц замість рекомендованих 2497 МГц. А позиції молодшої лінійки GeForce RTX 5050 відстоюватиме MSI GeForce RTX 5050 8G GAMING OC. Це також базово розігнана версія, хоча додаткове середнє прискорення GPU тут має меншу дельту порівняно з рекомендованим значенням: 2632 МГц замість 2572 МГц (+60 МГц).
Усі результати та показники тестових дисциплін отримані в режимі “як є”, тож ми не намагалися компенсувати штатне прискорення. Саме через це позиції на діаграмах позначені не серіями, а назвами конкретних моделей. Ще до оголошення результатів зрозуміло, що GeForce RTX 5060 Ti буде продуктивнішою за GeForce RTX 5060, яка, своєю чергою, виявиться потужнішою за GeForce RTX 5050. Тож розподіл місць на “п’єдесталі” одразу очевидний. Але яким саме буде співвідношення сил учасників у різних режимах? Практичні результати нададуть нам інформацію для роздумів.
Мінідослідження почнемо з класичної “синтетики”. У тесті 3DMark Time Spy відеокарта MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC демонструє результат у 16 435 балів. Це забезпечує їй впевнену перевагу над моделлю RTX 5060 на рівні 15,8%. Розрив із молодшою RTX 5050 становить значні 51,7%.
При переході до складного 4K-режиму 3DMark Time Spy Extreme графічний адаптер набирає 7 645 балів. Незважаючи на високе навантаження, карта випереджає RTX 5060 на 14,4%, а RTX 5050 – на 51,3%. Результати свідчать про те, що архітектура Blackwell у виконанні GAMING TRIO OC стабільно тримає високі частоти навіть у важких сценаріях, хоча об’єм пам’яті у 8 ГБ стає обмежувальним фактором.
Спеціалізований етап 3DMark Port Royal із трасуванням променів зафіксував 10 546 балів. У цій дисципліні Ti-версія виявляється на 17,2% продуктивнішою за RTX 5060. А от відрив від RTX 5050 тут уже досягає 67,3%. Це наочно ілюструє перевагу збільшеної кількості RT-ядер та ефективність оновлених алгоритмів обробки світла в реальному часі.
У тесті 3DMark Speed Way форсована Ti-версія набирає 4 196 балів. Показник на 14,4% перевищує результати RTX 5060 та на суттєві 63,4% – результати RTX 5050. Модель демонструє відчутний запас потужності для проєктів, де активно застосовуються Mesh Shading та інші сучасні методи оптимізації графіки.
У важкому растровому тесті Steel Nomad без використання RT зафіксовано 3 700 балів. MSI RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC випереджає RTX 5060 на 13,2%. Порівняно з бюджетною RTX 5050, продуктивність головної героїні огляду вища на 59,3%. Це підтверджує її номінальні позиції у сегменті середнього класу серед представлених учасників.
П’ять етапів 3DMark – одна закономірність. MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC стабільно випереджає RTX 5060 на 13–17% у кожній дисципліні, і жоден тест не став винятком із цього правила. Найбільший відрив фіксується там, де в хід ідуть RT-ядра: Port Royal і Speed Way демонструють перевагу понад 17% і 14% відповідно, а розрив із RTX 5050 у цих сценаріях сягає 63–67%. Растровий Steel Nomad без трасування дає найскромніші 13% над RTX 5060 – але навіть це не символічна різниця. Хоча, з огляду на 20% різницю у кількості функціональних блоків, хотілося б отримати ще суттєвішу “дельту” при порівнянні з показниками Ti.
У Blender, де важливе кожне додаткове CUDA-ядро та пропускна здатність пам’яті, RTX 5060 Ti набирає 4443 бали – на 16,7% більше, ніж RTX 5060 (3809 балів). RTX 5050 з результатом 2836 балів помітно поступається обом старшим моделям. Відставання від Ti-версії тут сягає 56%. Для 3D-профі, які рендерять сцени середньої складності, навіть різниця між 5060 та 5060 Ti може виражатися у хвилинах реального часу на кожному кадрі.
Cinebench 2026 у GPU-режимі повністю підтверджує ієрархію. GeForce RTX 5060 Ti набирає 55 917 балів, RTX 5060 – 49 970, RTX 5050 – 40 550. Перевага Ti-моделі над базовою RTX 5060 становить близько 12%. Показово, що розрив між RTX 5060 та RTX 5050 (близько 23%) є навіть більшим – тобто перехід на RTX 5060 від молодшої моделі дає помітніший приріст, ніж наступний крок до Ti. Утім, якщо бюджет дозволяє, Ti залишається фінальним акордом у цій трійці.
У тесті OpenCL картина загалом відповідає попереднім ситуаціям. Перевага RTX 5060 Ti над базовою моделлю – 14,1%, а над RTX 5050 – майже 50%. OpenCL-навантаження добре масштабуються з пропускною здатністю шини та кількістю обчислювальних блоків, тому результати відображають апаратну різницю між картами без “шуму”. Ці цифри особливо важливі для користувачів спеціалізованого ПЗ – відеомонтаж, ML-інференс, CAD.
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC демонструє переконливу перевагу в AI-навантаженнях. Перевага над RTX 5060 становить близько 19%, що є відчутним результатом для задач генерації зображень. Різниця з RTX 5050 збільшується до 71%. Вочевидь, тут на результати суттєво впливає не лише кількість обчислювальних блоків, а й вища пропускна здатність пам’яті. За останнім показником молодша модель відчутно поступається рішенням на базі GB206.
Ще більш показовими є результати наступної діаграми з інвертованою віссю (менше – краще). RTX 5060 Ti потребує 2,824 с на створення однієї картинки. RTX 5060 витрачає на цей процес 3,365 с — кожен кадр коштує на 19% більше часу. Але справжній контраст дає RTX 5050 із показником 4,818 с. Для тих, хто локально генерує сотні зображень на день, ця різниця перетворюється на години зекономленого часу.
“Легка” версія тесту підтверджує незмінність ієрархії. RTX 5060 Ti набирає 28 615 балів – на 21,4% більше, ніж RTX 5060 (23 576). GeForce RTX 5050 фіксує 17 127 балів і відстає від лідера на 67%.
Фінальний акорд AI-блоку – знову метрика часу. 1,092 секунди на зображення проти 1,325 у RTX 5060 (різниця 21%). RTX 5050 з показником 1,825 с виглядає відверто повільною: користувач фактично чекає майже вдвічі довше за кожну ітерацію. Якщо ви налаштовані на роботу з локальними AI-моделями, вибір відеокарти для цих завдань стає навіть принциповішим, ніж для ігор.
Ігри 1080p
Відеокарти GeForce RTX 5050 та GeForce RTX 5060 орієнтовані для ігор у режимі 1080p. Це їхній типовий сценарій використання. Модель GeForce RTX 5060 Ti є певною перехідною ланкою, що дозволяє вже заходити на територію 1440p, але останнє здебільшого стосується модифікації з 16 ГБ пам’яті. Версіям з 8 ГБ раціональніше обмежуватися режимом із меншою роздільністю. Наскільки це є догмою – ми ще перевіримо, а поки погляньмо на реальні показники тестової “трійки” у Full HD. Для базової перевірки використовувались режими з максимальними налаштуваннями якості, без додаткового масштабування та RT-вкраплень. Лише хардкор, лише чиста продуктивність.
Антиутопія від Capcom стартує з приємних цифр. 116 кадрів/с у середньому та мінімум 95 fps – старша модель впевнено тримає планку комфортного геймплею у Full HD. RTX 5060 видає 104/87 кадрів/с, тобто Ti-версія випереджає її приблизно на 12% за середнім показником. Молодша RTX 5050 з результатом 74/65 кадрів/с суттєво відстає – різниця з лідером сягає 57% за мінімальним значенням.
Мабуть, найважчий тест у нашій добірці. Лише 51 кадр/с у середньому для RTX 5060 Ti – результат, який навряд чи назвеш комфортним без DLSS або Frame Generation. GeForce RTX 5060 з 47 кадрами/с відстає лише на 8%, а мінімальний показник і зовсім майже ідентичний: 37 проти 36. Assassin’s Creed Shadows традиційно жорстко навантажує відеопам’ять, і обмеження у 8 ГБ нівелює структурну перевагу Ti. GeForce RTX 5050 з 36 кадрами/с середніх та 27 мінімальних вже однозначно потребує або зниження налаштувань, або активації масштабування. Цей тест – найбільш наочне нагадування про те, що 8 ГБ у 2026 році вже може бути “обмежувальним фактором” для деяких AAA-тайтлів на максимальних пресетах.
Славетний Night City – улюблений полігон для тестування відеокарт, і RTX 5060 Ti почувається тут явно у своїй стихії. Відеокарта здатна забезпечити 128 кадрів/с середніх та мінімум 105 fps. Перевага над RTX 5060 (109/89 fps) становить 17% за середнім показником – один із найкращих результатів у всьому ігровому блоці. RTX 5050 з результатом 82/68 кадри/с відстає від лідера на 54% за мінімальним значенням. Втім, навіть базова модель на Blackwell вже забезпечує пристойні показники.
id Software зазвичай вміє “в оптимізацію” навіть на скромному залізі, але максимальні налаштування у Doom: The Dark Ages виявляються не таким вже простим випробуванням. RTX 5060 Ti фіксує 86 кадрів/с у середньому та мінімум 57 fps. Різниця з RTX 5060 (76/51) – близько 13% за середнім, що відповідає загальній закономірності ігрового блоку. GeForce RTX 5050 з показником 58/37 кадрів/с балансує на межі прийнятного: просідання до 37 кадрів/с у динамічних сценах вже відчуваються. Для шутера, де реакція вирішує все, саме мінімальний фреймрейт є найважливішою цифрою на діаграмі.
Польський зомбі-апокаліпсис виявився досить поблажливим до всіх учасниць. GeForce RTX 5060 Ti досягла 137 кадрів/с у середньому та мінімум 112 fps, а це вже рівень, на якому навіть найдинамічніші паркур-сцени виглядають бездоганно плавно. RTX 5060 тримається впевнено з показником 123/100 кадрів, поступаючись старшій моделі близько 12%. RTX 5050 з результатом 89/73 кадри/с також почувається непогано – у відкритому світі без важкого RT це цілком комфортна гра.
Один із найочікуваніших ремастерів останніх років виявився і одним із найважчих у нашому тесті. 51 кадр/с у середньому та мінімум 37 для RTX 5060 Ti – результат, що одразу змушує задуматися про DLSS. Перевага над RTX 5060 (47/34) — лише 8–9%, що знову вказує на вплив обмеженої місткості відеопам’яті. Oblivion Remastered активно використовує текстури високої роздільної здатності, і 8 ГБ вже малувато на максимальних пресетах. GeForce RTX 5050 з 36/25 кадрами/с початково потребує або зниження якості текстур, або обов’язкового увімкнення апскейлінгу, а можливо навіть комбінації підходів – інакше просідання до 25 кадрів/с у складних сценах будуть регулярними.
DICE традиційно добре оптимізує свої тайтли, і це актуально для Battlefield 6. MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC видає 89/75 кадрів/с – цілком достатньо для комфортного мультиплеєру навіть без апскейлінгу. Відрив від GeForce RTX 5060 (79/66) становить 13–14%, а от RTX 5050 з показником 56/46 fps вже відчутно поступається, особливо за мінімальним фреймрейтом у хаотичних командних сутичках.
Кооперативний шутер від Embark Studios виявився збалансованим навантаженням для всієї трійці. Споглядаючи на показники, навіть мимоволі задаєшся питанням “а гра точно використовує рушій Unreal Engine 5?”
GeForce RTX 5060 Ti фіксує 94 кадри/с у середньому та мінімум 82 fps – плавно, стабільно, без сюрпризів. Базова RTX 5060 тут відстає на 17,5% за середнім показником (80/70 fps), і це один із помітніших розривів в ігровому блоці. Показово, що різниця між мінімальними значеннями тут відчутніша, ніж у більшості інших тестів: 82 проти 70 – це 17%, і саме ця стабільність під навантаженням вирізняє Ti-версію найбільше. Молодша GeForce RTX 5050 з результатом 61/53 кадрів/c тримається у прийнятній зоні, хоча запасу для майбутніх патчів, які можуть додати важчі ефекти, практично немає. Втім, це режим “на максималках”, який точно є куди спрощувати.
Вісім ігор – без змін у загальній ієрархії, але з кількома важливими нюансами, які варто розглянути. GeForce RTX 5060 Ti впевнено випереджає GeForce RTX 5060 у більшості тайтлів на 12–18%, і лише в найважчих сценаріях – Assassin’s Creed Shadows та Oblivion Remastered – перевага стискається до символічних 8–9%. Причина очевидна: обидві карти мають по 8 ГБ відеопам’яті, і саме цей ліміт, а не архітектура, визначає результат у пам’ятезалежних іграх.
Найкомфортніше RTX 5060 Ti почувається у Dying Light 2, Cyberpunk 2077 та PRAGMATA – там карта стабільно тримає високу мінімальну продуктивність, що на практиці важливіше за середню. Найскладніший тест – Oblivion Remastered: 37 кадрів/с мінімальних навіть для лідера нашої трійці прямо натякають на необхідність DLSS.
Молодша GeForce RTX 5050 у більшості ігор балансує на межі комфортного геймплею. У 2026 році карта без апскейлінгу на максимальних налаштуваннях Full HD вже не є очевидним вибором. Різниця зі RTX 5060 Ti зазвичай сягає 50–60%, але зменшується до ~40%, коли на результат впливають обмеження обсягу пам’яті.
Пропонуємо предметно оцінити усереднені показники обсягу відеопам’яті, що резервувався іграми під час тестових сесій. Тут важко одразу не виокремити групу “важковаговиків”. Assassin’s Creed Shadows, Battlefield 6, PRAGMATA та оновлений Oblivion у режимах із максимальною якістю графіки впритул підібралися до межі наявного ліміту. Десь поруч опинився і Doom: The Dark Ages. Традиційна “гроза” топового заліза – Cyberpunk 2077 – у класичному растрі цілком притомно використовує ресурси відеокарти. Dying Light 2 ще ощадливіша до VRAM, а ARC Raiders виявилася чи не зразком оптимізації ресурсів. Відчувається, що Embark Studios намагалися залучити на терени Сперанци якомога більшу аудиторію, включно з власниками простіших конфігурацій.
Ігри 1440p
Ігри у 1440p з максимальними налаштуваннями якості – це вже режим поза “зоною відповідальності” відеокарт з 8 ГБ пам’яті на борту. І це стосується не лише моделей початкового рівня. Але цікавість бере гору і ми все ж таки спробуємо на власному досвіді оцінити результативність такого підходу.
Отже, PRAGMATA. А що, взагалі зовсім непогано. Навіть RTX 5060 забезпечує середні 72 fps при мінімальних 58. “Ti” модифікація якось дуже скромно додає до значень AVG, а от за мінімальним показником зберігає відрив у +12%. Показники RTX 5050 (49/44 fps) відверто сигналять про необхідність долучити масштабування чи принаймні відмовитись від максимальних налаштувань якості.
Assassin’s Creed Shadows у 1440p робить “боляче” всім учасницям. Навіть RTX 5060 Ti тут здатна видати лише середні 44 кадри/c. Тоді як величезна різниця між середнім та мінімальним показником – чіткий маркер нестачі пам’яті відеокарти.
У Cyberpunk 2077 обидві “шестидесятки” почуваються цілком комфортно. При цьому навіть перевага “Ti” над базовою версією у 17% ледь не більша, ніж зазвичай. GeForce RTX 5050 тут спромоглась забезпечити 50 кадрів/c при 42 мінімальних. Прогнози хороші, такий стан зазвичай легко “пролікувати”, доєднавши DLSS.
Чи варто “думати” у 1440p з відеокартою на 8 ГБ? Думати завжди варто, перед тим як щось робити. І якщо вже перемкнулись у режим із вищою роздільністю, то доведеться погратися з налаштуваннями. У режимі MAX лише RTX 5060 Ti підтягнулась до середніх 60 fps, втім навіть у цьому випадку 39 fps мінімальних нагадають про себе у найменш слушний момент. Іншим учасницям ще важче.
Є, є відносно ресурсомісткі проєкти, де з відеокартами умовно початкового рівня та претендентами на приналежність до середнього класу можна комфортно почуватись навіть у 1440p на максималках. Dying Light 2 наочне тому підтвердження. Тут навіть GeForce RTX 5050 видає 60+ fps. Коли добре, то добре.
Але ж є і зворотні приклади. The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered з максимальними налаштуваннями якості навіть у 1080p була неабияким випробуванням для відеокарт цієї категорії, а з переходом на 1440p ситуація очікувано загострилася. Навіть старші моделі пропонують тут середні ~30 fps та 20 мінімальних. Тоді як RTX 5050 взагалі ледь дотягується із середніми значеннями до найменших fps для старших моделей.
У Battlefield 6 з GeForce RTX 5060 Ti можна почуватись досить бадьоро – 61/51 кадр/c, а от RTX 5060 вже інша ситуація. Це як раз той випадок, коли різниця лише у 15% визначає межі комфорту. З GeForce RTX 5050 вочевидь доведеться змінити налаштування, все ж BF6 – це історія про динамічний геймплей, тут потрібен хороший стабільний fps.
Попри те, що ARC Riders загалом добре оптимізована, це не означає, що вона не потребуватиме чималих ресурсів при поєднанні підвищеної роздільності та максимальної якості графіки. Маємо ще одну ситуацію, коли GeForce RTX 5060 Ti одразу пропонує 60+ fps, а RTX 5060 для досягнення такого рівня потребуватиме додаткових маніпуляцій. Ще радикальніші дії знадобляться від власників GeForce RTX 5050, але середні 42 fps – це та база, з якою вже можна працювати та очікувати на прийнятний результат.
З переходом у режим 2560×1440 потреби у пам’яті відеокарти вочевидь зростають. Поза зоною ризику залишились фактично лише три проєкти з восьми – ARC Riaders, Cyberpunk 2077 та Dying Light 2. Всі інші впритул наблизились до граничного показника, а деякі з них вочевидь навіть перетнули б межу у 8 ГБ, якби була така можливість.
Режим 1440p і 8 ГБ відеопам’яті – це не заборона, але це домовленість.
GeForce RTX 5060 Ti тримає 60+ fps у більшості сучасних тайтлів, проте в найвибагливіших сценах мінімальний фреймрейт нагадує про себе саме тоді, коли цього найменше хочеться. RTX 5060 балансує на межі комфорту і часто потребує втручання – зниження налаштувань або DLSS. Ну, а GeForce RTX 5050 у 1440p на максималках – це вже свідомий компроміс із самого початку. Підсумовуючи, можемо зазначити, що карти цього класу створені для впевненого Full HD, а 1440p – це вже бонус із зірочкою.
DLSS + MFG
Для найбільш показових випадків спробуємо виправити ситуацію, активувавши технологію реконструкції DLSS із “дієвим” профілем Balanced.
Після таких простих налаштувань показники у Assassin’s Creed Shadow збільшились приблизно на 30%. Продуктивність з GeForce RTX 5060 Ti вже майже досягла прийнятного рівня, тоді як для молодших моделей потрібні додаткові оптимізації.
Використання генерації кадрів Multi Frame Generation 4x (MFG 4x) – це вже “важка артилерія”, для залучення якої бажано мати впевнену базу у 60+ fps. При нижчому показнику системна затримка може викликати дискомфорт навіть за високих значень fps на екрані, особливо коли йдеться про динамічні проєкти. Тож тут знадобляться ретельні індивідуальні експерименти.
Щодо ще одного “важкого випадку” – The Elder Scrolls IV: Oblivion Remastered, то тут активація DLSS Balanced дозволила радикально покращити ситуацію. Після цього на RTX 5060/5060 Ti фактично можна обійтися без додаткової генерації кадрів. А якщо ще “погратися” з DLSS-пресетами M/L на базі моделей-трансформерів другого покоління, то і якість картинки можна додатково підтягнути, майже компенсуючи візуальні втрати від масштабування.
Як щодо трасування променів (RT)?
Чи можна питання із заголовка вважати звичайною провокацією чи просто нахабством, коли йдеться про відеокарти 5050/5060? Так дійсно може здатися на перший погляд, але ситуації бувають різні. І це яскравий тому приклад – нещодавня PRAGMATA.
Японці напевно володіють якимись старовинними знаннями стосовно оптимізації власного рушія, що допомогло їм запропонувати RT-режим з мінімальними втратами продуктивності. Через це у Full HD з максимальними налаштуваннями якості + RT маємо хороші показники навіть на GeForce RTX 5050. Причому підтримка RT тут не формальна позначка у налаштуваннях – візуальна частина дійсно додає глибини, відблисків та віддзеркалень.
Якщо здасться, що динаміка демонтажу роботів недостатня, активація DLSS Balanced додасть 20–30% продуктивності. У підсумку кадрів/с буде навіть більше, ніж у нативному режимі. Так, картинка дещо втратить у чіткості, але чи буде у вас час роздивлятися нюанси, коли потрібно швиденько вибиратися з місячної бази.
Якщо ж виникне бажання пройтися закутками Найт-Сіті з активним трасуванням, навіть у режимі Full HD доведеться сплатити чималу ціну. Порівняно з режимом “RT Off” продуктивність знижується у понад два рази. І це вже відчутно впливає на ігровий комфорт, попутно виключаючи з гри GeForce RTX 5050 та знижуючи середні показники старших моделей зі 109–128 до 48–55 fps. Так, тут промінчики важчі, ніж хотілося б.
Повернути плавність руху допомагає все та ж DLSS. Із профілем Balanced показники GeForce RTX 5060 Ti наближуються до 100 кадрів/c, а RTX 5050 оживає й повертається з пристойними 69/60 fps.
Ray Tracing на відеокартах цього класу – це не табу, але й не опція за замовчуванням. PRAGMATA доводить, що грамотна оптимізація рушія здатна зробити трасування доступним навіть для GeForce RTX 5050. Cyberpunk 2077 нагадує, що це радше виняток із правил: без DLSS увімкнений RT перетворює комфортний геймплей на слайд-шоу. Формула проста – RT працює там, де розробник доклав зусиль, і DLSS/MFG завжди поруч як “рятівне коло”.
Розгін MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC
Повертаючись у практичну технічну площину огляду MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC, нам безперечно цікаво було перевірити частотний потенціал відеокарти. Особливо враховуючи хорошу конфігурацію VRM, наявність роз’єму живлення 12V-2×6 та факт того, що показник Power Limit у цьому випадку можна підвищити одразу на +22%.
Під час експериментів базове значення частоти GPU вдалося підвищити з 2407 МГц до 2780 МГц (+373 МГц), при цьому середнє значення прискорення підросло з 2647 МГц до 3020 МГц. У відносних показниках це +15,5%. Чипи пам’яті чудово працювали на ефективних 32 000 МГц (+14,3%), замість штатних 28 000 МГц. Можливо, вдалось би отримати і більше, якби не обмеження на рівні драйвера.
Швидка перевірка у PRAGMATA та Doom: The Dark Ages демонструє приріст продуктивності на рівні 12–13%. Це вже реально приємний бонус, коли додатковий тюнінг дозволяє отримати двозначний буст показників. Так, до результатів наступної представниці лінійки – GeForce RTX 5070 – ще дуже далеко, але відчутне прискорення вже поза межами похибки вимірювань, тож ентузіастам розгону напевно буде цікаво за нього поборотись.
Після додаткового прискорення частота GPU максимально зростала аж до 3187 МГц. Особливо відзначимо, що температура графічного процесора збільшувалась лише до 64С, чипів пам’яті – до 60С. При цьому оберти вентиляторів на відкритому стенді не перевищували 1400 об/хв. Загальне енергоспоживання відеокарти також зростало, але менше, ніж можна було очікувати.
Енергоспоживання
Питання енергетичних апетитів відеокарт винесемо у окремий розділ. Відеокарти NVIDIA на чипах GB206/GB207 загалом досить економічні рішення. Нагадаємо, що заявлені показники TGP (Total Graphics Power) для GeForce RTX 5050 складає лише 130 Вт, GeForce RTX 5060 – 145 Вт, GeForce RTX 5060 Ti – 180 Вт.
Погляньмо на реальні показники штатно тюнінгованих версій від MSI. Навіть попри додаткове прискорення GPU у всіх випадках, загалом вони близькі до рекомендованих. MSI GeForce RTX 5050 8G GAMING OC споживала під ігровим навантаженням 134 Вт. Модель MSI GeForce RTX 5060 8G GAMING OC потребувала у аналогічних умовах 148 Вт, а основна героїня огляду – MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC, задовольнялась 173 Вт. І лише після додаткового розгону з підвищенням енергетичного ліміту, енергоспоживання відеокарти піднялось до 183 Вт.
Ціна відеокарт та вартість одного FPS
MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC точно не належить до сегменту бюджетних рішень, і цього відверто було б дивно очікувати, коли йдеться про топову модифікацію виробника у межах серії GeForce RTX 5060 Ti. Розглянута версія пропонується в Україні за ціною 23 200 грн (~$530).
Що ж стосується інших учасниць даного теста, то це також форсовані моделі, які коштують дещо дорожче базових модифікацій у своїх серіях. Так, модель MSI GeForce RTX 5060 8G GAMING OC пропонується за 19 000 грн (~$433), а на MSI GeForce RTX 5050 8G GAMING OC за потреби доведеться витратити 14 800 грн (~$337). Остання, до речі – одна з найдоступніших версій RTX 5050 на нашому ринку.
Зазначені показники ми використаємо для підрахунку вартості одного FPS в іграх для режимів 1080p та 1440p.
| Відеокарта | Ціна | Середній FPS | Вартість 1 FPS |
| MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC | 23 200 грн (~$530) | 94 | 247,3 грн ($5,63) |
| MSI GeForce RTX 5060 8G GAMING OC | 19 000 грн (~$433) | 83,1 | 228,6 грн ($5,21) |
| MSI GeForce RTX 5050 8G GAMING OC | 14 800 грн (~$337) | 61,5 | 240,7 грн ($5,48) |
З огляду на фактичну різницю в ціні відеокарт, здається, визначити фаворита за показником мінімальної вартості FPS є справою очевидною. Зазвичай тут пріоритет у молодших рішень. Втім, підрахунок отриманих під час тестів середніх значень кадрів/c у всіх проєктах дозволяє робити цікаві висновки. Мінімальну вартість одного FPS забезпечує GeForce RTX 5060. У режимі 1080p з максимальною якістю у протестованих проєктах відеокарта забезпечувала у середньому 83,1 кадрів/c. Тож за кожен fps покупцю доведеться сплатити близько 228,6 грн (~$5,21).
Втім, дивлячись на інші результати, у випадку з розглянутими моделями GeForce RTX 5060 Ti та GeForce RTX 5050, вартість одного fps зростає лише на 5–8% відносно кращого показника.
| Відеокарта | Ціна | Середній FPS | Вартість 1 FPS |
| MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC | 23 200 грн (~$530) | 64,4 | 361 грн ($8,22) |
| MSI GeForce RTX 5060 8G GAMING OC | 19 000 грн (~$433) | 57 | 333,3 грн ($7,59) |
| MSI GeForce RTX 5050 8G GAMING OC | 14 800 грн (~$337) | 41,3 | 358,4 грн ($8,16) |
У режимі 1440p співвідношення майже зберігається, з тією лише поправкою, що середнє значення отриманих кадрів/c приблизно на 50% нижче, а відповідно на стільки ж вища вартіть 1 FPS. Це цілком очікувана плата за перехід до вищої чіткості зображення, яка суттєво збільшує навантаження на залізо. У випадку з GeForce RTX 5060 кожен кадр/c обійдеться у 333,3 грн (~$7,59). Для GeForce RTX 5060 Ti та GeForce RTX 5050 показники приблизно на 8% вищі.
Якщо цікавить виключно найкраще співвідношення ціна/продуктивність, то зараз його пропонує саме GeForce RTX 5060. Модель GeForce RTX 5060 Ti пропонує на 13–15% кращу продуктивність, яка в певних моментах дуже доречна, але доведеться змиритись з дорожчим fps. Те ж стосується й GeForce RTX 5050 – попри можливість придбати значно доступнішу відеокарту, вартість одного fps у неї майже не відрізняється від показника для RTX 5060 Ti. А це означає, що потенційний покупець отримує лінійну залежність – платити доводиться стільки, скільки продуктивності отримуєш у підсумку.
Підсумок
GeForce RTX 5060 Ti 8 ГБ у своєму класі робить усе правильно: стабільно випереджає RTX 5060 на 12–18% у більшості сценаріїв, переконливо домінує над RTX 5050 і комфортно почувається у Full HD практично в будь-якому сучасному тайтлі.
Але головне питання огляду – коли 8 ГБ достатньо – не має універсальної відповіді, і це чесно. У 2026 році 8 ГБ забезпечують впевнений Full HD із поодинокими винятками на кшталт Assassin’s Creed Shadows та Oblivion Remastered, де обмеження пам’яті нівелює архітектурну перевагу Ti над базовою моделлю. У 1440p ця межа відчувається гостріше – без DLSS розраховувати на максимальні пресети вже не варто.
Версія з 16 ГБ зняла б більшість питань, але ринкова реальність зробила її нішевим продуктом для робочих завдань, а не ігровим вибором. Тож покупець GeForce RTX 5060 Ti 8 ГБ отримує сильну відеокарту у своєму ціновому сегменті з однією свідомою поступкою. І поки існують DLSS, Frame Generation та розробники з хорошою оптимізацією – з цією поступкою цілком можна жити.
Окремо варто сказати про ціну питання. За чистим співвідношенням ціна/продуктивність лідирує GeForce RTX 5060, і це складно ігнорувати. RTX 5060 Ti коштує на ~22% більше, але дає лише 13–15% приросту продуктивності. Показово, що RTX 5050, попри значно нижчу ціну, має майже ідентичну вартість одного fps – покупець просто отримує менше кадрів за пропорційно менші гроші. Тож вибір RTX 5060 Ti, особливо у топовій реалізації – це свідома доплата за якість виконання, тепловий та акустичний режими і запас міцності, а не за економічну ефективність.
Чи варто купувати? (Порада ІТ-Блогу): MSI GeForce RTX 5060 Ti 8G GAMING TRIO OC – це чудова відеокарта, яка забезпечує відмінну продуктивність для Full HD геймінгу та добре справляється з деякими сценаріями 1440p, особливо з використанням DLSS. Її система охолодження та якість виконання на вищому рівні. Однак, враховуючи вищу ціну порівняно з RTX 5060, варто зважити, чи потрібен вам саме цей приріст продуктивності та чи виправдана доплата за нього, або ж краще розглянути RTX 5060 для більш вигідного співвідношення ціна/FPS. Якщо бюджет дозволяє і ви цінуєте тишу та запаси міцності – це хороший вибір.
Джерело новини: mezha.ua
