З появою SoC Intel Wildcat Lake на ринку з’явилося кілька бюджетних рішень, від ноутбуків до міні-ПК. Ми вже тестували найдоступніші чіпи Intel Core Series 3 у форм-факторі міні-ПК, а сьогодні оцінюємо цей чіп у ноутбуці.
Ноутбук виготовлений компанією Chuwi, заснованою у 2004 році в Шеньчжені. Вона виробляє широкий спектр пристроїв, зокрема ноутбуки, планшети, міні-ПК та моноблоки. UniBook позиціонується як конкурент MacBook Neo, зі стартовою ціною від $449. Під час анонсу компанія наголошувала на різних перевагах над Neo, які наведено нижче:
CHUWI UniBook проти Apple MacBook Neo
| Функція | CHUWI UniBook (Core 3 304) | Apple MacBook Neo (A18 Pro) |
|---|---|---|
| Стартова ціна | ✅ Близько $449 | ❌ $599 |
| Підсвічування клавіатури | ✅ Біле підсвічування (2 рівні) | ❌ Немає підсвічування у базовій моделі |
| Кольоропередача дисплея | ✅ IPS, 100% sRGB | ❌ N/A |
| Порт Ethernet | ✅ Gigabit RJ45 | ❌ Відсутній |
| Порт HDMI | ✅ Стандартний HDMI 2.0 (4K/60Hz) | ❌ Відсутній |
| Порти USB-A | ✅ 3×USB-A (два 3.2 Gen1, один 2.0) | ❌ Відсутні |
| Порти USB-C | 2×USB-C | 2×USB-C |
| Слот для карт TF | ✅ Розширюваний Micro SD | ❌ Відсутній |
| Роз’єм для навушників | 3.5 мм аудіо | 3.5 мм аудіо |
| Розмір дисплея | ✅ 14 дюймів | ❌ 13 дюймів |
| Акумулятор | ✅ 53.38 Вт·год (цілоденна робота) | ❌ 36.5 Вт·год |
| Процесор | Intel Core 3 304 (5 ядер / 5 потоків, до 4.3 ГГц) | Apple A18 Pro (6 ядер) |
| Оперативна пам’ять | 8 ГБ LPDDR5X (до 7467 MT/с) | 8 ГБ |
| Накопичувач | 256 ГБ PCIe 3.0 SSD | 256 ГБ SSD |
| Бездротовий зв’язок | WiFi 6 + BT 5.2 | WiFi 6E + BT 6.0 |
| ОС | Windows 11 Pro | macOS |
Сьогодні ми з’ясуємо, чи є Chuwi UniBook придатним варіантом для звичайних користувачів, і чи відповідають його характеристики ціні.
Chuwi UniBook Laptop – Основні характеристики
За характеристиками ноутбук Chuwi UniBook оснащений процесором Intel Core 3 304. Це найдоступніший чіп у лінійці Wildcat Lake “Core Series 3”, що одразу вказує на цільову аудиторію цього комп’ютера. Wildcat Lake призначений для звичайних офісних, бізнес-задач та продуктивності, завдяки високоефективному дизайну, який є спрощеною версією Panther Lake на тій же 18-нм архітектурі.
Процесори Intel Core Series 3 або SoC Wildcat Lake мають ті ж архітектури процесора, що й Panther Lake (P-ядра Cougar Cove / E-ядра Darkmont), ту ж архітектуру GPU, що й Panther Lake (Xe3), і той же NPU, що й Panther Lake (NPU5). Єдина зміна, як це буває з кожним оптимізованим за вартістю варіантом, — це різниця в загальних специфікаціях та можливостях кожного чіпа. Саме тому чіп має лише два кристали, на відміну від кількох у SoC Panther Lake.
Intel Core 3 304 використовує комбінацію вузлів Intel 18A та TSMC N3B. Основний обчислювальний кристал з ядрами CPU, GPU, NPU тощо базується на передовій технології Intel, тоді як I/O кристал базується на технології TSMC. Він має 5 ядер, одне з яких виконано за архітектурою Panther Cove P-Core, а решта 4 ядра — за архітектурою Darkmont LPE-Core. Процесор має 6 МБ кешу Intel Smart Cache.
P-ядро працює на частоті 1.5 ГГц у базовому режимі та 4.3 ГГц у режимі boost. LPE-ядра працюють на частоті 1.4 ГГц у базовому режимі та 3.3 ГГц у режимі boost. Чіп має базову потужність 15 Вт, мінімально гарантовану потужність 10 Вт і максимальну потужність у режимі turbo 35 Вт.
2 з 9
Вбудована графіка (iGPU) у процесорах Intel Wildcat Lake використовує архітектуру Xe3. Конфігурація, специфічна для Core Ultra 3 304, містить лише 1 ядро Xe3, яке працює на частоті до 2300 МГц і підтримує максимальну роздільну здатність 4K@60Hz. Хоча архітектура Xe3 присутня, графічні можливості для Core Series 3 обмежені, і ви не отримаєте ні блоків трасування променів, ні повної підтримки DX12 Ultimate.
Intel зберігає підтримку Multi-Frame Generation до 4x через свої останні драйвери Arc. Графічний процесор має продуктивність 9 TOPs, а NPU — пікову продуктивність 15 TOPs. Новий NPU підтримує останні AI-фреймворки, такі як OpenVINO, Windows ML, DirectML, ONNX RT та WebNN.
| Номер процесора | Загальна кількість ядер і потоків | Макс. Turbo частота P-ядра (ГГц) | Intel Smart Cache LLC (МБ) | NPU TOPS | Загальна кількість Xe-ядер | Макс. частота GPU (ГГц) | GPU TOPS | Базова потужність | Turbo потужність |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Intel Core 7 360 | 6 | 4.8 | 6 | 17 | 2Xe | 2.6 | 21 | 15 Вт | 35 Вт |
| Intel Core 7 350 | 6 | 4.8 | 6 | 17 | 2Xe | 2.6 | 21 | 15 Вт | 35 Вт |
| Intel Core 5 330 | 6 | 4.6 | 6 | 16 | 2Xe | 2.5 | 20 | 15 Вт | 35 Вт |
| Intel Core 5 320 | 6 | 4.6 | 6 | 16 | 2Xe | 2.5 | 20 | 15 Вт | 35 Вт |
| Intel Core 5 315 | 6 | 4.4 | 6 | 15 | 2Xe | 2.3 | 18 | 15 Вт | 35 Вт |
| Intel Core 3 304 | 5 | 4.3 | 6 | 15 | 1Xe | 2.3 | 9 | 15 Вт | 35 Вт |
Після розгляду процесора, перейдемо до інших характеристик UniBook. Intel розробила Wildcat Lake з урахуванням доступності, і для досягнення цієї мети їм довелося переглянути платформу.
Найсуттєвішим моментом є пам’ять: Intel вдалася до одноканальної конфігурації, пропонуючи як LPDDR, так і DDR варіанти. У сучасному світі з обмеженими ресурсами пам’яті це має бути найважливіший фактор, який Intel врахувала, щоб надати звичайним користувачам найкраще співвідношення ціни та обсягу пам’яті в ноутбуці.
По-перше, пам’ять: 8 ГБ DDR5-6400. SoC Wildcat Lake підтримують пам’ять до LPDDR5x-7467 та DDR5-6400. Наш пристрій мав один модуль пам’яті Samsung DDR5-6400 об’ємом 8 ГБ. Конкретний номер деталі RAM — “EMPEC8PDM-MNXV”.
Для зберігання даних ноутбук оснащений одним SSD Hi-Flash HOGE H750 об’ємом 256 ГБ Gen3x4 (який можна оновити до PCIe Gen4x4 SSD), що забезпечує швидкість читання близько 2400 МБ/с та запису 2100 МБ/с, згідно з наведеним нижче тестом:
Зовнішній вигляд ноутбука виглядає дуже преміально. Корпус ноутбука виготовлено з анодованого алюмінієвого сплаву, який, як стверджується, є міцним і стійким до подряпин, вигинів та ударів. Вага пристрою складає 1.2 кг, що робить його зручним для перенесення. Закруглені краї та кришка, що легко піднімається, роблять його гідним варіантом у цьому ціновому діапазоні. Задня панель має вентиляційні отвори та великі гумові ніжки для забезпечення надійного зчеплення ноутбука з різними поверхнями.
2 з 9
UniBook має ультратонку бічну панель товщиною 16.4 мм, що ще більше підкреслює преміальний дизайн цього ноутбука. Він майже має вигляд Ultrabook. Колірне рішення також чудове.
2 з 9
Chuwi пропонує вражаючий набір портів для ноутбука цього класу. З одного боку — два порти USB 3.2 Gen1 Type-C, один порт USB 3.2 Gen1 Type-A та порт HDMI 1.4b. З іншого боку — один порт USB 3.2 Gen1 Type-A, один порт USB 2.0, 3.5 мм аудіороз’єм, слот для TF-карток, слот для замка та навіть порт Gigabit Ethernet LAN. Додатково є підтримка Wi-Fi 6 та Bluetooth 5.2.
Дисплей UniBook — це 14-дюймова IPS-панель з роздільною здатністю 1920 x 1200 та частотою оновлення 60 Гц. Він має співвідношення сторін 16:10, забезпечує яскравість до 300 ніт і охоплення кольорової гами 60% sRGB. Chuwi спочатку вказувала до 100% sRGB, тому зниження до 60% викликає певне розчарування. Дисплей підтримує поворот на 180 градусів для зручного перегляду.
Клавіатура з підсвічуванням зручна, з приємними клавішами chiclet, але тачпад трохи малий і має базову функціональність. Матеріали клавіатури та тачпада також чутливі до відбитків пальців, тому їх доведеться часто протирати на UniBook.
Серед інших функцій — 720p камера з шторкою приватності. Акумулятор — літій-полімерний ємністю 53.38 Вт·год із підтримкою зарядки 65 Вт через USB-C PD. Chuwi стверджує, що за 1 годину можна зарядити пристрій до 60%, а ноутбук забезпечує до 13 годин відтворення відео у форматі 1080p.
Chuwi UniBook Laptop – Продуктивність CPU
Щодо продуктивності процесора, то від чіпа з 5 ядрами та 5 потоками, особливо враховуючи, що лише одне з них є P-ядерним, а решта — LP-E ядра, не варто очікувати багато. Це більш енергоефективні версії звичайних E-ядер.
Починаючи з синтетичних тестів, Intel Core 3 304 набрав 389.7 балів у одноядерному та 2654.9 балів у багатоядерному тесті CPU-Z.
Результати Cinebench 2026 становили 401 бал у однопоточному та 1284 бали у багатопотоковому режимі, що не є вражаючим.
У Geekbench ми отримали 2307/5835 (одно/багатопотоковий) балів у Geekbench 6 та 2118/5594 (одно/багатопотоковий) балів у Geekbench 7. Тести CPU Profile від 3DMark показали одноядерний результат 947 балів та максимальний багатопотоковий результат 2791 балів.
Хоча ці результати можуть здаватися не надто вражаючими, слід розуміти, що Wildcat Lake розроблений як заміна для старої лінійки N-серії. N305 з 8 ядрами та 8 потоками має майже вдвічі меншу одноядерну продуктивність і значно поступається в багатопотокових тестах при тому ж споживанні потужності, що демонструє прогрес нових LPE та P-ядер у проведених тестах.
Chuwi UniBook Laptop – Синтетична продуктивність AI
Ми протестували продуктивність AI за допомогою Geekbench AI. Тест CPU у рамках фреймворку ONNX був прийнятним, але продуктивність NPU у рамках фреймворку “OpenVINO” значно зросла. Це дуже гідний та легкий NPU, який може доповнювати більшість локальних завдань, пов’язаних зі штучним інтелектом.
2 з 9
Chuwi UniBook Laptop – Синтетична продуктивність GPU
Тепер розглянемо продуктивність графічного процесора. Перш ніж надати результати ігор, ми спочатку покажемо синтетичну продуктивність. Знову ж таки, Wildcat Lake оснащений тією ж архітектурою Xe3, але це спрощені версії, що містять до 2 ядер Xe3. Core 3 304 — це єдиний чіп з одним ядром Xe3. Тому не варто очікувати великого потенціалу, але ми дійсно хочемо побачити, що може запропонувати одне ядро Xe3.
Для синтетичних тестів ми використовували 3DMark, і єдині чотири результати тестів, які нам вдалося отримати, були Steel Nomad, Wild Life та Fire Strike. Ми пояснимо трохи пізніше, чому так сталося, але спочатку погляньмо на результати:
2 з 9
Решта тестів — Speed Way, Port Royal та Solar Bay — не вдалося запустити через відсутність RT-апаратного забезпечення та підтримки DXR1.1/DX12U/VulkanRT.
2 з 9
Це зрозуміло, оскільки наявність лише одного графічного ядра робить додавання RT безглуздим. Тепер перейдемо до ігрової продуктивності.
Chuwi UniBook Laptop – Ігрова продуктивність у 720p
Після синтетичної продуктивності ми можемо перейти до показників в іграх. Спочатку ми протестували Cyberpunk 2077 у 720p на мінімальних налаштуваннях з XeSS Upscaling у режимі “UltraPerformance” та увімкненим Frame-Gen. Ми отримали лише близько 50-70 FPS, а без генерації кадрів продуктивність впала до 28-33 FPS.
Ми пробували багато інших ігор, навіть Skyrim Special Edition, яка працювала в 720p на низьких налаштуваннях з нативною частотою близько 60 FPS в інтер’єрах і 40-50 FPS на відкритих локаціях.
Red Dead Redemption 2 у 720p на низьких налаштуваннях з Performance Upscaling (FSR) працювала приблизно за 30-35 FPS вночі. Ми не змогли отримати відеозаписи вдень, але нам вдалося досягти низьких 30 FPS і в таких умовах.
No Man’s Sky працював непогано у 720p “Standard” з XeSS “Performance” апскейлінгом. FPS був вище 60 під час космічних польотів, а на планеті FPS знижувався до 40-50.
Forza Horizon 6 у 720p на низьких налаштуваннях та з XeSS “Ultra Performance” видавала близько 30 FPS. З Frame-Gen можна було б досягти більшого, але навіть 30 FPS на 1 ядрі Xe3 GPU — це вражаючий результат. Крім того, ми пробували Baldur’s Gate III, LEGO Batman, Marvel Rivals, CS2 та Minecraft.
SoC Wildcat Lake можна використовувати для запуску класичних і старих ігор приблизно за 30 FPS у 1080p на низьких налаштуваннях, і близько 60 FPS у 720p на низьких налаштуваннях. Чіп також добре справляється з емуляцією. Відтворення відео також було чудовим, тому, окрім ігор, один Xe3 GPU-ядро добре справляється з більшістю ваших рутинних та повсякденних завдань.
Chuwi UniBook Laptop – Акумулятор, живлення та терморегуляція
Щодо показників потужності, Chuwi UniBook має номінальну потужність 15 Вт PL1 і 35 Вт PL2. PL4 становить 93 Вт, але чіп рідко перевищує 25 Вт. У тестах CPU чіп працював приблизно на 20 Вт. Максимальне значення, якого досяг чіп під час стрес-тесту, становило 22.50 Вт. Рівень споживання в режимі простою був дуже низьким — 0.6 Вт, а відтворення відео споживало близько 2-3 Вт. В іграх ми помітили, що GPU споживав лише 5-6 Вт, тоді як CPU — близько 18-20 Вт.
Щодо температур та шуму, температури в режимі простою становили близько 42°C, тоді як чіп досягав піку 93°C під час початкового навантаження, але швидко знижувався до 70-75°C. Також спостерігалася різниця в 10°C між P-ядрами та E-ядрами. P-ядро досягло піку 93°C, тоді як E-ядра — 81°C.
Щодо часу роботи від акумулятора, ми отримали майже 15 годин при звичайній роботі, тоді як при перегляді відео 1080p на 50% яскравості — близько 11-12 годин. Час роботи в режимі очікування також дуже вражає. Ми залишили ноутбук зі 100% заряду і перевірили його через день. На наш подив, акумулятор втратив лише 1% (99%).
Висновок – Wildcat Lake має великий потенціал у бюджетних ноутбуках
Таким чином, ми нарешті протестували перший ноутбук на базі Wildcat Lake. З точки зору продуктивності, Wildcat Lake мав замінити Alder Lake-N. Core 3 304 з одним P-ядром та 4 LPE-ядрами пропонує всі можливості, які коли-небудь знадобляться звичайному користувачеві ПК. Це не потужна машина для багатозадачності, і це не пристрій, розроблений для геймерів.
Для повсякденної роботи та офісних завдань чіпа достатньо. З точки зору ігор, ви можете очікувати запуску деяких старих ігор у 720p з 60 FPS, але не варто сподіватися на більше, оскільки більшість ігор не працюватимуть через відсутність підтримки RT/DX12U/VLKRT. Але вбудований GPU, що працює на 5 Вт з лише 1 Xe-ядром, який забезпечує близько 60 FPS у Skyrim Special Edition, став несподіванкою, хоча це було в 720p і на низьких налаштуваннях.
Тепер перейдемо до самого ноутбука, починаючи з якості збірки. Плюси Chuwi за корпус, який справляє преміальне враження. А набір портів вражає, пропонуючи більше портів, ніж у дорожчих моделях. Додавання Ethernet-порту та кард-рідера — чудово.
Але коли справа доходить до дисплея, Chuwi могли б попрацювати краще. Екран цілком підійде для більшості ваших щоденних завдань, але яскравість 300 ніт та охоплення 60% sRGB трохи розчаровують. Також є частота оновлення 60 Гц; хотілося б бачити варіант 90-120 Гц. Клавіатура приємна з підсвічуванням, але тачпад виглядає посередньо, а клацання гучне. Динаміки та камера також, в кращому випадку, середні.
Щодо специфікацій: 8 ГБ оперативної пам’яті швидко заповнюються при відкритті багатьох вкладок, так само як і 256 ГБ пам’яті для зберігання. Chuwi може покращити UniBook у багатьох аспектах, особливо дисплей, тачпад та пам’ять. Щось на кшталт 12 ГБ пам’яті, 90 Гц дисплея та кращого тачпада зробило б досвід більш вартим.
Нижче наведено плюси та мінуси ноутбука Chuwi UniBook:
- + Wildcat Lake працює ефективно (менше 25 Вт)
- + Прийнятні температури та тихе охолодження
- + 1 Xe3 GPU @ 5 Вт може запускати Skyrim з 60 FPS (у 720p)
- + Багато портів вводу/виводу (1 GbE LAN + SD-карта + порти Type-A/C)
- + Два порти USB 3.2 Type-C
- + Якість корпусу чудова
- + Підсвічування клавіатури
- + Ціна $449 США, безсумнівно, привабить багатьох покупців
- – Лише 256 ГБ сховища (лише 1 слот SSD до Gen4x4)
- – Лише 8 ГБ оперативної пам’яті
- – CPU та GPU призначені лише для базових завдань продуктивності
- – Одноканальна підтримка пам’яті
- – Дисплей та тачпад середні
Загалом, UniBook — це дуже гідний ноутбук початкового рівня зі стартовою ціною від $449, що на $100-$150 дешевше за Neo, і пропонує ефективний, довговічний та прохолодний чіп, який добре впорається з вашими щоденними та основними завданнями.
Ви можете знайти додаткову інформацію про наш процес огляду апаратного забезпечення та етичну політику тут.

Про автора: Хассан Муджтаба, інженер-програміст за освітою та ентузіаст ПК за покликанням, є старшим редактором розділу апаратного забезпечення Wccftech. Маючи багаторічний досвід роботи в галузі, він спеціалізується на глибокому технічному аналізі новітніх архітектур CPU та GPU, материнських плат та систем охолодження. Його робота включає не тільки найсвіжіші новини про майбутні технології, але й всебічні практичні огляди та тестування.
Додатково для читання
Lenovo представила моноблоки ThinkCentre Neo 50a 24 Gen 7 на базі Wildcat Lake зі 120 Гц дисплеєм
Сарфраз Хан
Дефіцит пам’яті призвів до падіння ринку ПК на 4% у 2 кварталі, зростання лише ASUS та Apple
Хассан Муджтаба
Огляд міні-ПК Beelink EQi Wildcat Lake 304 “Intel Core 3 304” – король ефективності 18A для мас
Хассан Муджтаба
Обмеження поставок A18 Pro стали непрохідною перешкодою, аналітик прогнозує падіння поставок MacBook Neo на 40%, AI тестує можливості TSMC
Омар Сохайл
Інформація підготовлена на основі матеріалів: wccftech.com
