BOSGAME M5
Ціна: $2,999
На початку року ми спостерігали зростання цін на міні-ПК та ноутбуки з процесором Strix Halo, особливо на моделі зі 128 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X. Якщо раніше пристрій Strix Halo з максимальною конфігурацією пам’яті коштував трохи більше ніж $2,000, то зараз ціна на більшість таких пристроїв перевищує $3,000. Звісно, завжди є винятки, і сьогодні ми розглянемо саме такий виняток: BOSGAME M5 AI Mini Desktop, який коштує всього $2,999 і оснащений чипом Ryzen AI MAX+ 395, 128 ГБ LPDDR5X пам’яті та 2 ТБ SSD.
Комплектація
У коробці ви знайдете міні-ПК, потужний блок живлення на 200 Вт, кабель HDMI та вертикальну підставку.
2 of 9
Хоча презентація базова, коробка, сам ПК та його підставка виглядають якісно. Корпус ПК виконаний з металу, з вентиляційними отворами зверху та гумовими ніжками знизу для кращого зчеплення. Світлова RGB-стрічка проходить уздовж передньої панелі пристрою. Її режими роботи можна перемикати за допомогою сенсорної кнопки у формі лампочки зверху.
2 of 9
Характеристики, підключення та розширення
Оснащений потужним APU Ryzen AI MAX+ 395, цей міні-ПК має такі вражаючі характеристики:
- 16 ядер Zen 5 “Classic” з частотою до 5.1 ГГц
- Інтегрована графіка Radeon 8060s з 40 CU RDNA 3.5 та 32 МБ кешу “MALL”
- 128 ГБ оперативної пам’яті LPDDR5X з частотою 8000 MT/s у чотириканальному режимі
- 2 ТБ SSD YMTC PCIe 4.0
Для уважних користувачів, це дійсно SSD від YMTC. За продуктивністю цей китайський накопичувач показав результати, типові для SSD середнього класу PCIe Gen 4. Швидкість послідовного читання/запису становила 5,686 та 5,151 МБ/с відповідно, а показники випадкового доступу також були на гідному рівні.
Також є додатковий слот M.2 PCIe 4.0 для встановлення другого SSD, куди я додав власний накопичувач об’ємом 2 ТБ для встановлення Linux. Доступ до цього слота надзвичайно простий: він знаходиться під окремою кришкою, яка кріпиться лише одним гвинтом.
Щодо підключень, то на передній та задній панелях є широкий вибір портів. Ось порти на передній панелі:
- 1x USB4
- 2x USB 3.2 Gen 2 (10 Гбіт/с)
- 3.5 мм аудіороз’єм
- SDXC кардрідер
На задній панелі розташовані додаткові порти:
- 1x USB4
- 1x USB 3.2 Gen 2 (10 Гбіт/с)
- 2x USB 2.0 (480 Мбіт/с)
- 2.5G LAN
- 1x HDMI 2.1
- 1x DisplayPort 1.4
- 3.5 мм аудіороз’єм
Профілі живлення, робочі температури та шум
BOSGAME налаштував міні-ПК з трьома профілями живлення, які можна перемикати кнопкою на передній панелі.
| Ліміти потужності | fPPT (10 сек) | sPPT (2 хв) | SPL (тривала) | SPL робочі температури |
| Продуктивність | 160 Вт | 140 Вт | 120 Вт | 91 °C |
| За замовчуванням | 120 Вт | 85 Вт | 85 Вт | 79.4 °C |
| Еко | 75 Вт | 55 Вт | 55 Вт | 67 °C |
Температури виглядають непогано, лише короткочасний стрибок до 97.5 °C під час fPPT в режимі “Продуктивність” викликає занепокоєння. Щодо рівня шуму, то режим “Продуктивність” однозначно гучний, хоча це залежить від типу навантаження: завдання, що сильно навантажують процесор, генерують більше тепла, вимагаючи вищих обертів вентилятора для його розсіювання. Змішані завдання, як-от ігри, призводять до нижчих температур (і, відповідно, нижчих обертів вентилятора/меншого шуму) завдяки кращому розподілу тепла, оскільки частина потужності споживається великим IO-чіпом. Режим “За замовчуванням” досить тихий, а режим “Еко” практично безшумний.
Продуктивність CPU та синтетичні бенчмарки
APU Ryzen AI MAX+ 395 — це справжній потужний центр, що містить 16 класичних ядер Zen 5 з частотою до 5.1 ГГц. Наступні бенчмарки проводилися в режимі “Продуктивність”.
- Cinebench 2026 (Вище — краще)
- Одноядерний режим: 606
- Багатоядерний режим: 7,962
- Cinebench 2024 (Вище — краще)
- Одноядерний режим: 114
- Багатоядерний режим: 1,920
- Cinebench R23 (Вище — краще)
- Одноядерний режим: 2,016
- Багатоядерний режим: 38,451
- C-Ray 2.0 (Нижче — краще)
- 1080p: 25.84 секунд
- 5K: 190.25 секунд
Також було виміряно масштабування продуктивності залежно від профілю живлення в Cinebench 2026.
Масштабування Cinebench 2026 за профілями живлення (nT)
Score (Higher is better)
Продуктивність у синтетичних бенчмарках також була чудовою.
- 3DMark TimeSpy (Вище — краще)
- CPU: 11,826
- GPU: 11,738
- Загальний результат: 11,812
- 3DMark Speedway (Вище — краще)
- Результат: 2,107
- Steel Nomad (Вище — краще)
- Результат: 2,224
2 of 9
Ці результати значно випереджають показники ноутбуків на базі Strix Halo (наприклад, ROG Flow Z13-KJP, який я тестував кілька місяців тому).
Ігрова продуктивність: Strix Halo в дії
BOSGAME M5 забезпечує споживання потужності від 120 до 140 Вт під час ігор, залежно від навантаження на процесор. Це дозволяє потужній інтегрованій графіці Radeon 8060s розкрити свій потенціал, перевершуючи рішення, такі як інтегрована графіка Intel B390.
Продуктивність у Forza Horizon 6 чудова: BOSGAME M5 забезпечує стабільні 61 FPS у середньому на роздільній здатності 1440p з налаштуваннями “Ultra”. Цікаво, що я також зміг увімкнути FSR 4.1.1 в грі без додаткових налаштувань, що свідчить про те, що AMD дозволила Strix Halo використовувати драйверну ін’єкцію FSR 4. Це відкрило можливість використання трасування променів, тому я протестував кілька інших конфігурацій.
2 of 9
З FSR 4.1 у режимі “Performance” (що означає внутрішню роздільну здатність рендерингу 720p) можна досягти майже 60 FPS з увімкненим трасуванням променів на високих налаштуваннях. Це було набагато краще, ніж я очікував, враховуючи, що Forza Horizon 6 має досить вимогливе трасування променів.
Cyberpunk 2077 — це ще одна гра, де FSR 4.1 тепер працює зі Strix Halo. Використовуючи налаштування “Ultra” на роздільній здатності 1440p з FSR 4 “Quality”, BOSGAME M5 досягає комфортних 66 FPS.
Трасування променів у цій грі для BOSGAME M5 є дещо проблематичним. При використанні налаштувань “RT Ultra” (будь-які нижчі налаштування не помітні) ми бачимо середній показник 33 FPS на роздільній здатності 1440p з FSR 4.1 “Quality”. Зниження до FSR 4.1 “Performance”, що дає дещо розмите зображення, все ще призводить до менш ніж ідеальних 50 FPS у середньому. Щоб наблизитися до 60 FPS, довелося б використовувати FSR 3.1 “Performance”, що виглядає не надто добре.
2 of 9
Death Stranding 2 також дозволяє використовувати драйверну ін’єкцію FSR 4.1.1 у меню налаштувань. З FSR 4.1.1 “Quality” на роздільній здатності 1440p та налаштуваннях “Very High”, BOSGAME M5 досяг середнього показника 55 FPS, що є цілком комфортним для гри.
Навіть незважаючи на те, що ця гра може значно навантажувати процесор, збільшений бюджет потужності, доступний для APU, забезпечує мінімальні затримки, про що свідчать гідні показники 1% найнижчих значень.
Doom: The Dark Ages не має нативної підтримки FSR 4.1, а використання OptiScaler для додавання підтримки через мод також працює не надто добре через шар трансляції Vulkan у DX12, який значно знижує продуктивність. Ми також протестували масштабування з FSR 4.1, щоб визначити, яке навантаження вносить цей шар трансляції.
Siege: Part I (1440p, налаштування Ultra)
Avg FPS (Higher is better)
Перехід від нативного режиму до FSR 4.1.1 збільшує продуктивність лише на 33%, що демонструє, наскільки ресурсомістким є використання FSR 4.1 у Vulkan-іграх. Порівняно з FSR 3.1 “Quality”, FSR 4.1.1 “Performance” дещо поступається за якістю зображення. Отже, найкращий спосіб грати в цю гру на BOSGAME M5 — це використовувати налаштування “Ultra” на роздільній здатності 1440p з FSR 3.1 “Quality”, що забезпечує середній показник 57 FPS.
Warhammer 40k: Space Marine 2 був єдиною грою з нативною підтримкою FSR 4, яка не запрацювала на BOSGAME M5. Це може бути пов’язано з Easy Anti-Cheat, або це може бути навмисна поведінка, враховуючи, що Strix Halo офіційно не внесено до списку підтримки FSR 4. У будь-якому випадку, гра добре працює на налаштуваннях “High” з роздільною здатністю 1440p та FSR 3.1 “Quality”, досягаючи приблизно 67 FPS у першій сцені нападу вступної місії.
Локальний ШІ
Тепер перейдемо до найцікавішого. Пристрої Strix Halo зі 128 ГБ пам’яті швидко стали основним вибором для ентузіастів локального ШІ, які прагнуть швидко та ефективно розгортати великі моделі вдома. Хоча нещодавнє зростання цін дещо зменшило захоплення, BOSGAME M5 все ще тримає ціну моделі зі 128 ГБ нижче $3 тис., що робить його одним із найдоступніших способів отримати 128 ГБ уніфікованої пам’яті.
Для початку я вирішив протестувати Qwen 3.8 27B — щільну модель, яка не ідеально підходить для APU, таких як Strix Halo та GB10. Проте, без значних налаштувань чи оптимізації, мені вдалося запустити модель з квантуванням Q8 зі швидкістю близько 7 токенів/сек, що, чесно кажучи, непогано. Інтелект, який пропонує ця модель, також вражає.
Ця модель не соромиться використовувати токени, і їй знадобилося 30 тис. токенів (майже півтори години генерації), щоб за один прохід виконати мій дуже простий запит на створення гри Flappy Bird. Результат був бездоганним: вона чудово впоралася з механікою, логікою гри, анімаціями, дизайном та інтерфейсом, а також циклом дня та ночі.
Я вже був вражений, але з точки зору архітектури, це навіть не ідеальна модель для запуску на Strix Halo. Зазвичай, використовують модель “mixture-of-experts” з більшою загальною кількістю параметрів, використовуючи величезний обсяг уніфікованої пам’яті, але з меншою кількістю активних параметрів, що забезпечує достатню швидкість генерації для інтерактивного використання. Тому я завантажив DeepSeek V4 Flash — величезну модель з 284 мільярдами параметрів. Навіть маючи 120 ГБ доступної пам’яті, адресованої GPU, мені довелося використовувати дуже агресивне квантування Q3, щоб ця модель вмістилася.
Ця модель працює набагато швидше, ніж Qwen 3.8 17B, завдяки лише 13 мільярдам активних параметрів. При швидкості генерації близько 12 токенів/сек, вона майже вдвічі швидша. Єдиний недолік — це агресивне квантування, яке призводить до поведінки, що уникає міркувань; якщо запит не містить команди “не поспішайте” або “думайте глибоко”, DeepSeek V4 Flash залюбки витратить 3 тис. токенів і видасть зламану гру Flappy Bird. Однак, за правильного запиту, DeepSeek V4 Flash може відповідати результату Qwen 3.8 27B, генеруючи близько 20 000 токенів за 30 хвилин, що робить її найшвидшою моделлю.
Висновок: найдоступніша платформа для локального ШІ зі 128 ГБ пам’яті — переможець
2 of 9
На момент написання статті, BOSGAME M5 є найдоступнішим способом отримати 128 ГБ уніфікованої пам’яті, обходячи ноутбуки та міні-ПК на базі Strix Halo, а також дорожчі рішення NVIDIA DGX Spark. Всього за $2,999 ви отримуєте машину з продуктивністю процесора на рівні настільних комп’ютерів, гідними ігровими можливостями на роздільній здатності 1440p та здатністю локально запускати високоінтелектуальні LLM. Найкраще те, що зі вдосконаленням відкритих моделей, потенціал інтелекту, який пропонує цей пристрій, буде лише зростати.
Додаткову інформацію про наш процес огляду обладнання та етичну політику ви можете знайти тут.
WCCFTECH RATING
8.5
BOSGAME M5 — це потужний міні-ПК на базі Strix Halo, що пропонує продуктивність процесора на рівні настільних комп’ютерів та серйозні можливості локального ШІ у компактному корпусі.
- – Повноцінна реалізація Strix Halo з потужністю 140 Вт
- – Ціна $2,999
- – Легкодоступний слот розширення
- – Солідний набір портів
- – RGB-підсвітка на передній панелі — приємний штрих
- – Гучний в режимі “Продуктивність”
- – RGB-підсвітка не керується програмно
Придбати у Amazon. Посилання вище є афілійованими. Як партнер Amazon, Wccftech.com може отримувати дохід від кваліфікованих покупок.
Про автора: Раян — майбутній інженер-комп’ютерник, який наразі здобуває вищу освіту. Він зібрав свій перший комп’ютер під час пандемії і з того часу захоплений цим хобі. Він привносить у свої статті унікальне поєднання академічних знань та технічного досвіду, охоплюючи все: від детальних інструкцій до порівнянь продуктивності в розділі апаратного забезпечення Wccftech. Коли він не напружується перед фінальними іспитами чи не пише статті, його можна знайти за читанням фентезійних книг або в спортзалі.
Подальше читання
GPU Intel Crescent Island містять до 32 ядер Xe3P, оптимізовані для агентського ШІ з недорогим LPDDR5X, що досягає 480 ГБ пам’яті
Хасан Муджтаба
Огляд міні-ПК GMKtec NucBox EVO X1 PRO “AMD Ryzen AI 9 HX 470”: Gorgon підвищує потужність CPU в компактних ПК
Хасан Муджтаба
Qualcomm орієнтується на Snapdragon C для ноутбуків за $300 з пам’яттю до 16 ГБ, стверджуючи про 67% вищу швидкість та вдвічі більшу ефективність порівняно з Twin Lake від Intel
Хасан Муджтаба
Пам’ять NVIDIA Vera Rubin удвічі перевищує Blackwell, вартість DRAM зросла в 2.5 рази за одне покоління, причому одна стійка містить обсяг пам’яті 4,500 смартфонів
Хасан Муджтаба
За матеріалами: wccftech.com
