Як стати QA-інженером та Frontend-розробником

Як стати QA-інженером та Frontend-розробником
Як стати QA-інженером та Frontend-розробником

QA – Quality Assurance – перекладається з англійської як «забезпечення якості». QA-інженер – спеціаліст, який стежить за якістю продукту на всіх етапах його розробки.

QA інженер У сучасних реаліях починає роботу ще на стадії написання технічної документації: він тестує її і перевіряє вимоги до продукту наявність помилок, цим допомагаючи компанії економити з їхньої виправленні.

QA-інженерів часто плутають із тестувальниками, хоча ці професії сильно відрізняються одна від одної.

QA-інженери бувають ручними та автоматизованими.

Ручні QA не пишуть код – всі дії вони виконують руками за допомогою клавіатури, мишки та додаткових інструментів.

Автоматизатори пишуть код, використовуючи спеціальні мови програмування та додаткові фреймворки. Вони автоматизують процес тестування, завдяки чому його можна запускати багаторазово, що заощаджує гроші та час на перевірку ПЗ.

Де працює і які завдання вирішує QA-інженер

QA-інженери затребувані в різних областях: фінтех, телекомунікації, рітейл, медицина, освіта, держсектор, логістика і маркетинг.

Незалежно від того, в якій компанії працює фахівець, він виконує приблизно ті самі завдання:

  • Аналізує технічну документацію та вимоги до продукту на етапі проектування ПЗ.
    Розробляє сценарії тестування.
  • Тестує MVP – Minimum Viable Product – найпримітивнішу версію продукту, яка вже може залучити перших користувачів.
  • Створює метрики якості ПЗ. Їх можна розділити на два види: внутрішні та зовнішні. До перших відносять властивості продукту, які видно лише команді проекту: метрики розміру, складності та стилю. Зовнішні це властивості, видимі користувачам. Тут виділяють метрики надійності, функціональності, застосовності та вартості продукту.
  • Фіксує знайдені помилки.
  • Відстежує процеси виправлення багів та помилок.
  • Повторно аналізує якість ПЗ.
  • Здійснює моніторинг метрик якості.

За рахунок нових гнучких методологій розробки програмного забезпечення QA-інженер працює в тісній зв’язці з усією командою проекту: тестувальниками, розробниками, аналітиками, менеджерами. Іноді QA взаємодіє з іншими фахівцями, наприклад, системними адміністраторами та DevOps-інженерами.

Як стати QA-інженером та Frontend-розробником
Як стати QA-інженером та Frontend-розробником

Професія frontend-розробник

Frontend-розробник – це фахівець зі створення інтерфейсів сайтів, веб-додатків та інтернет-сервісів. Він визначає функціонал і зовнішній вигляд веб-ресурсу, вносить пожвавлення на сторінки, додає на них переходи, вікна, що випливають, випадають меню, анімацію та інші інтерактивні елементи. Від нього залежить, наскільки коректно відображатиметься і працюватиме сайт при його відкритті в різних браузерах і з різних пристроїв.

Як стати frontend-розробником

Фахівців з frontend-розробки готують як вузи, так і IT-школи. Стати frontend-розробником можна пройшовши курси такі як наприклад https://itvdn.com/ua/specialities/frontend-developer, або самостійно шляхом вивчення відеоуроків з покроковим поясненням усіх дій. У цьому теоретичне вивчення має обов’язково супроводжуватися практичними заняттями. У плані практики курси сильно виграють, т.к. часто дозволяють проходити міні-стажування під час навчання та вирішувати завдання для реальних веб-проектів.

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *