
Згідно зі статистикою за Q1 2026 року, AMD демонструє вражаючі результати на ринку серверних процесорів, досягнувши 46.2% частки доходу, що свідчить про стрімке зростання продажів EPYC.
Результати AMD за Q1 2026: міцні позиції із рекордними доходами у серверному та клієнтському сегментах
Компанія Mercury Research опублікувала свіжі статистичні дані щодо процесорів за перший квартал 2026 року, які підкреслюють видатні показники AMD у сегменті x86. Загальна частка AMD у продажах процесорів досягла 30%, що на 5.6 відсоткових пункти більше порівняно з минулим роком, тоді як загальна частка доходу зросла до 38.1%.
Основні моменти зі звіту Mercury Research (через AMD):
- Частка доходу від серверних процесорів зросла на 6.8 відсоткових пункти рік до року (Y/Y) та на 4.9 відсоткових пункти квартал до кварталу (Q/Q), досягнувши рекордних 46.2%.
- Частка доходу від клієнтських процесорів зросла на 4.8 відсоткових пункти Y/Y та на 0.2 відсоткових пункти Q/Q, сягнувши 31.4%.
- Частка доходу від настільних ПК зросла на 3.2 відсоткових пункти Y/Y та зменшилася на 5.0 відсоткових пункти Q/Q, склавши 37.6%.
- Частка доходу від ноутбуків зросла на 6.6 відсоткових пункти Y/Y та на 4.0 відсоткових пункти Q/Q, досягнувши 28.9%.
- Загальна частка доходу зросла на 6.5% Y/Y та на 2.7 відсоткових пункти Q/Q, склавши 38.1%.
Розглядаючи доходи та частку продажів у розрізі сегментів, серверний підрозділ AMD, що включає лінійку EPYC, показав рекордну частку доходу в 46.2%, а частка продажів тепер становить 33.2%. AMD вже контролює половину доходу всього серверного сегмента, демонструючи свою силу завдяки поточним родинам Genoa та Turin, і готуючись до випуску наступного покоління серій Venice, Verano та MI400, які будуть встановлені в AI-стійки Helios.
У клієнтському сегменті настільних ПК спостерігалося зниження на 3.2 відсоткових пункти порівняно з попереднім кварталом, але зростання на 5.1 відсоткових пункти порівняно з минулим роком. З точки зору доходу, сегмент настільних ПК зафіксував частку 37.6%, що на 5.0 відсоткових пункти менше, ніж у попередньому кварталі, але на 3.2 відсоткових пункти більше, ніж минулого року. Це зумовлено впливом цін на ПК на інтерес споживачів, оскільки ціни на пам’ять та відеокарти значно зросли, що змушує покупців відмовлятися від нових оновлень або придбання нових ПК.

Мобільний сегмент, навпаки, показав хороші результати, збільшивши частку продажів до 28.3% (зростання на 2.3 відсоткових пункти Q/Q) та частку доходу до 28.9% (зростання на 4.0 відсоткових пункти Q/Q). Лінійки AMD Ryzen AI та Ryzen AI MAX продовжують отримувати позитивні відгуки завдяки загальній продуктивності та ефективності, а також чудовим можливостям штучного інтелекту, що забезпечуються постійними оновленнями Ryzen XDNA.
Останній звіт Mercury за Q1 2026, опублікований вчора, підтверджує лідерську позицію AMD з рекордними 46.2% доходу від серверів, зумовленими стабільним впровадженням EPYC у хмарних та корпоративних рішеннях, а також прискоренням розвитку ШІ завдяки розширенню використання Instinct клієнтами гіперскейлерів та корпорацій.
Ці показники відповідають видатному старту року для AMD, з послідовним зростанням частки на ключових обчислювальних ринках, що відображає дисципліноване виконання та силу портфоліо AMD, від EPYC та Instinct у дата-центрах до Ryzen та Radeon у клієнтських рішеннях та іграх, підкріплене потужною дорожньою картою, що включає наступні покоління “Turin”, “Venice”, серії MI400 та платформи Helios. Разом це дозволяє AMD захопити значну частку швидко зростаючого ринку ШІ та високопродуктивних обчислень.
Джерело: AMD
Загалом, клієнтський сегмент показав частку продажів 29.6% та частку доходу 31.4%, що зросло з 29.2% та 31.2% відповідно порівняно з попереднім кварталом.
| Зведення частки AMD – Фінальні дані | Q1 2026 | Q4 2025 | Q1 2025 | Частка продажів | Частка доходу | |||||
| Поточний квартал | Попередній квартал | Минулорічний квартал | Зміна (пункти) | Зміна (пункти) | ||||||
| Продажі | Частка доходу** | Продажі | Частка доходу | Продажі | Частка доходу | Q/Q | Y/Y | Q/Q | Y/Y | |
| Частка* | Частка | Частка | ||||||||
| Сервер | 33.2% | 46.2% | 30.0% | 41.3% | 27.2% | 39.5% | 3.3 | 6.0 | 4.9 | 6.8 |
| Настільні ПК | 33.2% | 37.6% | 36.4% | 42.6% | 28.0% | 34.4% | -3.2 | 5.1 | -5.0 | 3.2 |
| Мобільні | 28.3% | 28.9% | 26.0% | 24.9% | 22.5% | 22.2% | 2.3 | 5.8 | 4.0 | 6.6 |
| Всього клієнтських | 29.6% | 31.4% | 29.2% | 31.2% | 24.1% | 26.6% | 0.4 | 5.5 | 0.2 | 4.8 |
| Всього CPU | 30.0% | 38.1% | 29.3% | 35.4% | 24.4% | 31.7% | 0.7 | 5.6 | 2.7 | 6.5 |
| *Quarterly Processor Research Report (2026 Q2)**Частка доходу розрахована AMD на основі даних Mercury | ||||||||||
Оскільки бум генеративного ШІ триває, очікується, що AMD буде відвантажувати збільшені обсяги своїх існуючих сімейств, таких як 4 нм/3 нм EPYC CPU, поряд із майбутнім 2 нм сімейством, щоб задовольнити зростаючий попит.
TSMC став вузьким місцем, оскільки він стикається з величезним напливом замовлень на пластини від AI-компаній та інших конкуруючих виробників процесорів, адже всі прагнуть до процесорів, розробляючи власні дизайни. Очікується, що наступні квартали будуть дуже позитивними для AMD у серверному сегменті, оскільки компанія підвищила свій загальний прогноз щодо серверних процесорів до 120 мільярдів доларів, тоді як клієнтський сегмент буде розвиватися повільніше, ніж зазвичай.

Про автора: Хассан Муджтаба, за освітою інженер-програміст, а за покликанням – ентузіаст ПК, є головним редактором розділу апаратного забезпечення Wccftech. Маючи багаторічний досвід роботи в галузі, він спеціалізується на глибокому технічному аналізі архітектур процесорів та графічних процесорів наступного покоління, материнських плат і систем охолодження. Його робота включає не тільки висвітлення новин про майбутні технології, але й всебічні огляди та бенчмаркінг.
Слідкуйте за Wccftech у Google, щоб отримувати більше новин у своїх стрічках.
Подальше читання

NVIDIA випереджає графік поставок CPO обладнання Foxconn, змушуючи складальника пропустити демонстрацію на Computex цього року
Хассан Муджтаба
AMD випускає шість нових чипів Ryzen PRO 9000, включаючи 9965X3D, через кілька місяців після першої появи SKU
Сарфраз Хан
Zyphra та AMD запускають нову платформу Open AI на базі GPU MI355X потужністю 15 МВт з планами розширення до MI450 та вище
Хассан Муджтаба
Плагін vLLM-ATOM від AMD прискорює вивід AI LLM DeepSeek-R1, Kimi-K2 та gpt-oss-120B на прискорювачах Instinct MI350 та MI400
Хассан Муджтаба
Чи варто купувати? (Порада ІТ-Блогу): AMD демонструє надзвичайну силу на ринку серверів, досягаючи рекордних показників доходу. Хоча клієнтський сегмент показує змішану картину, загальний тренд свідчить про сильну позицію компанії. Зважаючи на зростаючий попит на ШІ та потужний портфель продуктів, інвестиції в рішення AMD, особливо у серверному напрямку, виглядають перспективно, хоча ціни на компоненти можуть залишатися високими.
За матеріалами: wccftech.com
