КатегорияОбзорыЭкран блокировки в Windows 10: включаем (отключаем) и меняем фон (изображение)


В Windows 10 при включении или отключении компьютера появляется экран блокировки, где на красивом фоне отображаются уведомления различных приложений. Это один из немногих визуальных компонентов, которые перешли в “десятку” из предыдущей версии системы. Экран блокировки Читать далее


Доля ИКТ в бразильской экономике составит 10,7% в 2022 году


Ожидается, что доля ИКТ сектора в GDP Бразилии увеличится с 8,8% в 2013 года до 10,7% в 2022 году. Экспорт достигнет R$12bn ($3.96 миллиарда) и 3 миллиона человек будут работать в этом секторе против 1,5 миллионов в 2013. 

Эти цифры более оптимистичны по сравнению с прогнозами, сделанными Читать далее


Четыре представителя ИТ-сферы попали в ТОП 20 успешных и влиятельных бизнесменов Беларуси


В 2016 году четыре представителя ИТ-сферы попали в двадцатку успешных и влиятельных бизнесменов Беларуси. На 1ом месте расположился Виктор Кислый, генеральный директор Wargaming Group Ltd., заместитель директора по развитию СООО Гейм Стрим. 14ое место в рейтинге занял Аркадий Читать далее


Телевизоры Apple выйдут в 2014 году


Аналитики считают, что долгожданный телевизор от «фруктовой компании» появится только в 2014 году. Такой информацией располагает компания Jefferies. Вероятнее всего, устройство сможет похвастаться качественными Ultra HD панелями от LG и Sharp. Есть также предположение, что Apple не Читать далее


США сможет использовать Интернет вещей для слежки


В будущем разведывательные службы США смогут использовать Интернет вещей (Internet of Things — IoT) для идентификации и определения местоположения людей, а также для наблюдения за их действиями и перемещениями, а также для получения доступа к компьютерным сетям и учетным Читать далее


Роскосмос погубил животных


Во время полёта российского спутника «Бион-М1», который длился в течение 30 дней, погибли почти все животные-космонавты, находившиеся на борту. Не дождались своего возвращения на Землю восемь песчанок, 29 чёрных мышей, погибли все рыбы-цихлиды.  Евгений Ильин, заместитель Читать далее


Огляд відеокарти GeForce RTX 2060


Огляд відеокарти GeForce RTX 2060

Огляд відеокарти GeForce RTX 2060

GeForce RTX 2060 засновані на графічному процесорі TU106 з архітектурою Turing. Цей же кристал використовується і для відеокарт серії GeForce RTX 2070, відмінність лише в кількості активованих функціональних блоків. Кремнієва пластина площею 445 мм² включає 10,8 млрд. транзисторів. Для порівняння, процесор що використовується в GeForce GTX 1060 – GP106 має площу 200 мм² і містить 4,4 млрд. транзисторів.

Графічний процесор GeForce RTX 2060 отримав 1920 CUDA-обчислювачів, 120 текстурних модулів і 48 блоків растеризації. Крім того, як і у випадку зі старшими моделями сімейства GeForce RTX, TU106-200A також містить апаратні можливості для роботи з DirectX Raytracing і матричними обчисленнями. У розпорядженні GeForce RTX 2060 в наявності 30 RT-блоків із загальною продуктивністю 5 гігапроменей/c і 240 тензорних ядер.

Відеокарта оснащується 6 ГБ пам’яті, причому тут, як і у старших моделей, використовуються мікросхеми стандарту GDDR6, що працюють на ефективних 14 000 МГц. Тому, попри 192-бітову шину, пропускна здатність становить значні 336 ГБ/с. А це навіть більше, ніж у GeForce GTX 1080 (320 ГБ/с), не кажучи вже про пряме порівнянні з GeForce GTX 1060, що пропонує 192 ГБ/с.

Для GeForce RTX 2060 заявлений тепловий пакет на рівні 160 Вт, тобто на 40 Вт вище, ніж у дуже економічної для свого класу GeForce GTX 1060 6 Гб. Звичайно ми пам’ятаємо про поліпшений техпроцес, але очевидно, що габарити кристала і кількість використовуваних транзисторів в новому GPU зросли у 2,5 раза, тому на третину збільшений TDP виглядає природною платою. Наскільки вона виправдана, ми з’ясуємо вже під час практичних тестів.

Також читайте: 1660 ti vs 2060

У функціональному плані GeForce RTX 2060 підтримує всі можливості пристроїв на базі GPU з архітектурою Turing. Тут немає ніяких обмежень. Хіба що, як і GeForce RTX 2070, молодшу модель серії можна використовувати в SLI-зв’язку.

Компанія NVIDIA підготувала власну версію адаптера GeForce RTX 2060 Founders Edition. Стічна модель зовні повторює вже добре знайомі контури GeForce RTX 2080/2080 Ti. Такий же «суцільнометалевий» каркас з ефектними округленнями. Однак новинка середнього класу компактніша старших моделей і дуже нагадує версію GeForce RTX 2070 FE.

Система охолодження оснащена парою 90-міліметрових вентиляторів, при цьому єдиний 8-контактний роз’єм для підключення додаткового живлення розташований на задній окрайці пристрою.

NVIDIA звичайно ж не буде стримувати виробників відеокарт в розробці власних версій пристроїв з оригінальними системами охолодження, силовими модулями та поліпшеними частотними формулами. Причому у випадку з відеокартою середнього класу різних варіантів тут буде безліч. На ринку в першу чергу з’явилися саме модифіковані версії з однією з яких ми познайомимося трохи детальніше.

ASUS ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING

Всі партнери NVIDIA в день запуску GeForce RTX 2060 представили свої варіанти адаптерів. Компанія ASUS запропонувала відразу вісім моделей: по три пристрої серії STRIX і DUAL, а також компактну Phoenix і версію TURBO з відцентровим кольором.

У нас на тестуванні побувала топова модель ASUS ROG-STRIX-RTX2060-O6G-GAMING з форсованим GPU і вже добре знайомої системою охолодження.

Базова тактова частота GPU відповідає рекомендованій – 1365 МГц, а ось середнє значення динамічного прискорення встановлено на рівні 1 830 МГц, замість 1680 МГц, характерних для стокових GeForce RTX 2060. Це означає, що графічний процесор буде працювати під навантаженням на помітно підвищених частотах. Пам’ять GDDR6 від Micron функціонує на ефективних 14 000 МГц (1750 МГц).

Перед нами масивна 2,5-слотовая відеокарта довжиною 300 мм. Кулер складається з великого радіаторного блоку, що включає складальну касету алюмінієвих пластин і шість теплових трубок, які прискорюють передачу тепла. У конструкції використовується алюмінієвий кронштейн, що охолоджує мікросхеми пам’яті та попутно поліпшує міцність адаптера.

У підставі теплоприймача передбачена мідна нікельована пластина. Для пристроїв такого класу виробник відмовився від конструкції з прямим контактом теплових трубок з поверхнею кристала графічного процесора. У подібному випадку переваги нівелюються складністю монтажу без пазів між трубками в яких можуть виникати локальні зони перегріву. Додаткова полірована пластина згладжує подібні перепади.

Радіаторний блок обдувається трьома вентиляторами осьового типу. Зі зворотного боку відеокарта прикрита алюмінієвою захисною пластиною.

Для підключення додаткового живлення на верхній окравці пристрою передбачені 6- і 8-контактний роз’єми. Нагадаємо, що для референсної GeForce RTX 2060 використовується один 8-контактний конектор Вимоги до потужності блоку живлення аналогічні тим, що NVIDIA вказує для базової версії – 500 Вт.

На інтерфейсній панелі розміщені чотири відеовиходи – по парі повноформатних DisplayPort і HDMI. Як бачимо, в такому випадку виробник вирішив скасувати порт USB Type-C, який з’явився в адаптерах GeForce RTX для підключення VR-гарнітур.

З додаткових опцій відзначимо фірмове RGB-підсвічування зі світлодіодом по контуру верхнього пластикового кожуха, а також окрему кнопку відключення ілюмінації на зворотному боці PCB. Відеокарта отримала дві мікросхеми BIOS з профілями які незначно змінюють алгоритм роботи вентиляторів. У задній окрайці відеокарти розміщені два конектори FanConnect II для підключення вентиляторів і один роз’єм для підключення додаткової RGB-стрічки. Звичайно, вся підсвічування синхронізується за допомогою AURA RGB.

Що стосується робочих режимів, то в спокої температура GPU становила близько 42-43С. При цьому вентилятори зупиняються. Під навантаженням графічний процесор нагрівався всього до 63С, а швидкість обертання трьох вентиляторів не перевищувала 1300 об/хв. Відеокарта працювала дуже тихо. Подібні показники були отримані на відкритому стенді при температурі 21C. У закритому корпусі значення швидше будуть дещо вищі. У будь-якому випадку кулер відмінно справляється з відведенням тепла, що в цілому не дивно для такої конструкції.

Модель від ASUS використовує вельми агресивний алгоритм динамічного розгону. Під навантаженням графічний процесор прискорювався аж до 1980 МГц, однак це пікове значення. Найчастіше GPU під час затяжних сесій функціонував на 1950 МГц. Нагадаємо, що базова частота однакова для всіх GeForce RTX 2060, а ось робота GPU Boost залежить від можливостей відеокарти.

Плюси

  • Продуктивність на рівні такої для GeForce GTX 1 070 Ti;
  • пам’ять GDDR6;
  • підтримка DXR і DLSS;
  • у випадку з ASUS STRIX – тиха та ефективна система охолодження

Мінуси

  • Стартова ціна помітно вище рекомендованої;
  • 6 ГБ пам’яті

Висновок

GeForce RTX 2060 6 ГБ – дуже цікава відеокарта середнього класу, що підвищує планку продуктивності у своїй категорії, а також підтримує всі функції DXR і опції глибокого навчання в контексті графіки. В іграх з класичним рендерингом новинка на 50-60% випереджає GeForce GTX 1060 і показує результати на рівні таких для GeForce GTX 1070 Ti. Тобто, за класифікацією пристроїв попереднього покоління, моделі на TU106 вдалося перескочити відразу на дві сходинки вгору.

Що стосується розглянутої моделі від ASUS, то це добротна модель з тихою ефективною системою охолодження і заводським розгоном. Основним недоліком залишається дуже висока початкова ціна. Можливо комусь не сподобається 3-слотовий дизайн відеокарти, який в цій категорії здається надмірною, але це плата за тишу.


Вышел релиз VeraCrypt 1.13, перспективного форка TrueCrypt


Вышел релиз VeraCrypt 1.13, самого быстроразвивающегося форка (ответвления) популярной бесплатной программы для шифрования дисковых разделов TrueCrypt, которая больше не поддерживается разработчиками. Форк примечателен устранением ошибок, выявленных в процессе последнего Читать далее


Как подготовить iPhone или iPad к продаже


Как известно, маркетинговая политика компании Apple, изначально заложенная еще самим Стивом Джобсом, призванная стимулировать у пользователей необходимость регулярного обновления их мобильных устройств, оказалась весьма действенной

Ежегодный ажиотаж, которые, Читать далее


Навіны вольнага ПЗ


У чарговай падборцы свежага вольнага і бясплатнага софту ў парадку змяншэння практычнай карыснасці разгледзім наступнае ПЗ: інструмент аўтаматызацыі працы ў камандным радку expect-lite, фірмовы ўсталёўнік відэадрайвероў Intel, дыстрыбутыў Linux Mint 15, асяроддзе распрацоўкі і мову Читать далее